دست سازه هاهنر

آثار چوبی خلاقانه ای که همچنان رشد می کنند

0
(0)

هنرمند لبنانی- برزیلی کامل کاچانی آثار چوبی خلاقانه ای می سازد که همگی میل به جوانه زدن و بازگشت به طبیعت دارند. همه ی این لوازم چوبی، از مبل و صندلی گرفته تا قفسه و طاقچه و ابزار باغبانی و نجاری؛ همگی به دلیل رشد بیش از حدشان دیگر قابل استفاده نیستند! گویی همه ی آنها در تلاش برای بازیابی فرم اولیه خود هستند. می خواهند دوباره درخت باشند، زنده باشند و به سوی نور خورشید قد بکشند.

ایده ی خلق این آثار چوبی خلاقانه از کجا آمده است؟

پیش روی انسان و مقاومت طبیعت در ساخته های کاچانی، به هم می پیوندند و در یک قاب به نمایش درمی آیند. این آثار تلاش بیهوده انسان ها برای چیره گی بر مادر طبیعت را برجسته می کنند. نمایش این تقابل، در عملکردهای کاچانی، در سال‌های اخیر نقشی محوری داشته است.

این نگاه به انسان و طبیعت، به دلیل زندگی این هنرمند در برزیل؛ در او رشد یافته و تقویت شده است. این کشور آمریکای جنوبی بحران های آب و هوایی زیادی را در دهه های اخیر تجربه کرده است. جنگل زدایی افسارگسیخته نیز بحران کنونی را دوچندان می کند.


کاچانی توضیح می‌دهد:

وقتی از انسان و طبیعت صحبت می کنیم، منظور فرهنگ و طبیعت است، رابطه ای (ناپایدار و غیرقابل پیش بینی). ما به طبیعت وابسته هستیم، اما آن را به عنوان یک مانع بزرگ برای تسلط کامل خود بر سیاره می دانیم. در واقع نمی توان در مورد طبیعت و فرهنگ به عنوان دو موضوع متمایز صحبت کرد، زیرا آنها به قدری در هم تنیده هستند که به این باور می رسم که همه چیز در عین حال طبیعت و فرهنگ است.


کاچانی در سائوپائولو زندگی می کند و در حال آماده‌سازی کتابی است که به شرح 20 سال فعالیت هنری او می‌پردازد. این کتاب در سال 2022 منتشر خواهد شد. می‌توانید کارهای او را در اینستاگرام دنبال کنید .

kachani 1 idiato
kachani 2 idiato
kachani 3 idiato
kachani 4 idiato
kachani 5 idiato

در مجله اینترنتی ایدیاتو، وجه اشتراک تمامی رویدادهای فناورانه، تحقیقات علمی ،آثار هنری و مقالات همگی یک چیز است : “خلاقیت و نوآوری” . و ما تمامی تلاشمان بر این است تا با گردآوری و به اشتراک گذاشتن جدیدترین رویدادهای حوزه خلاقیت و نوآوری، پنجره ای رو به “دگرگونی” و “تحول مثبت” پیش روی مخاطبان باز کنیم. شاید ایده ای کوچک سبب تغییراتی بزرگ در زندگی شما نیز بشود.

لینک کوتاه مطلب : idiato.net/Kachani

منبع : trendland

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

جمع امتیازها 0 / 5. تعداد کاربرانی که امتیاز دادند: 0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا