دست سازه هاهنر

گلدوزی کهکشهان؛ ترکیبی از هنر گلدوزی و کچه دوزی

1
(1)

 گلدوزی کهکشان، جزء آن دسته از آثار هنرمند بلاروسی است که وی به واسطه ی تلفیق گلدوزی و کچه دوزی آن را خلق می کند. حتی در گلدوزی های مزارع گل و آسمان زیبای شب نیز وجود نمایی از کهکشان ها وجود دارد. حاصل کار او تابلوهایی است که دنیایی ماورایی و فوق العاده زیبا را در مقیاسی کوچک به نمایش می گذارد.

یکی از اهداف راه اندازی مجله خلاقیت و نوآوری ایدیاتو، معرفی هنرمندانی است که آثارشان مصداق عینی انجام دادن کارها به گونه ای متفاوت است.

شاید در نظر عامه ی مردم، هنر و هنرمند تجسم خلاقیت و نوآوری باشد، اما در کمال تاسف بسیاری از آثار هنرمندان تنها تقلیدی کورکورانه از سبکی است که دیگری مبتکر آن بوده است.

ما در مقاله استراتژی تقلید توضیح دادیم: اگرچه در بیشتر جوامع تقلید شیوه ای ناپسند است، اما بسیاری از شرکت های بزرگ و دست آوردهای مهم امروزی، سرآغازشان تقلید بوده است.

هنرمندی که امروز به معرفی او می پردازیم، مصداقی از هنرمندان خلاق است. وی به این نتیجه می رسد که تصویرهای ذهنی اش تنها در قالب گلدوزی قابل بیان نیستند و نیاز است این هنر را با متریال دیگری پیوند بزند.

خلق زیبایی با تلفیق دو هنر گلدوزی و کچه دوزی

یولیا کریشچیک (Yuliya Krishchik)، هنرمند بلاروسی برای آنکه در خلق تابلوهای گلدوزی به نتیجه ی دلخواه برسد، آن را با الیاف کچه ترکیب می کند. وجه تمایز دیگری که آثار وی با آثار سایر هنرمندان گلدوزی دارد، تلفیق نماهای زمینی با جلوه هایی از کهکشان های آسمانی است.

ترکیب خلاقانه گلدوزی و کچه دوزی

گلدوزی کهکشهان ایده ی حقیقتاً زیبایی است که در تراوشان ذهنی یولیا کریشچیک بسیار پررنگ است. زیرا تقریباً در بیشتر کارهای او نمایی از کهکشان حضور دارد.

کچه دوزی، خود هنری مستقل است که امروز در داخل و خارج از کشور طرفداران زیادی دارد. متریال مورد استفاده در این هنر به نام های الیاف کچه و الیاف نمدی شناخته می شود. یولیا کریشچیک از این الیاف در شکل دهی نمایی از کهکشان در تابلوهای خود استفاده می نماید.

ترکیب خلاقانه گلدوزی و کچه دوزی

محصول نهایی در هنر کچه دوزی غالباً به صورت برجسته است. حتماً نمونه های زیادی از آنها را به شکل عروسک های کچه دوزی شده دیده اید. اما در تابلوی فوق می بینید که عروس دریایی به شکل زیبایی با الیاف کچه، در آب های تیره ی اقیانوس تصویرسازی شده است.

ترکیب خلاقانه گلدوزی و کچه دوزی

این هنرمند بلاروسی، تابلوهای گلدوزی کهکشان خود را از طریق فروشگاه آنلاین به فروش می رساند. تصاویر کارهای زیبای او در اینستاگرام بیش از 18 هزار علاقه مند دنبال کننده دارد.

ترکیب خلاقانه گلدوزی و کچه دوزی
ترکیب خلاقانه گلدوزی و کچه دوزی

همچنین بخوانید: ساخت عروسک پارچه ای از تکه های دور ریز


یولیا کریشچیک (Yuliya Krishchik) تصویر زیر را در صفحه اینستاگرام خود منتشر نموده است. همانطورکه مشاهده می کنید تفاوت چشمگیری بین دو اثر وجود دارد. تصویر سمت چپ مربوط به سال آغازین و تصویر سمت چپ نمایانگر پیشرفت این هنرمند در این عرصه است.

گلدوزی و کچه دوزی

می توانید در صفحه اینستاگرام یولیا کریشچیک، نمونه های بیشتری از آثار وی را مشاهده نمایید.

برو به صفحه اینستاگرام این هنرمند

سئوالات متداول

گلدوزی کهکشان چیست؟

این سبک هنری ترکیبی از گلدوزی و کچه دوزی است.

چه لوازمی برای ساخت گلدوزی کهکشانی لازم است؟

ابزارهای مورد نیاز همان لوازم هنر گلدوزی است بعلاوه الیاف کچه یا همان الیاف نمدی و سوزن های مورد نیاز در هنر کچه دوزی.

در مجله اینترنتی ایدیاتو، وجه اشتراک تمامی رویدادهای فناورانه، تحقیقات علمی ،آثار هنری و مقالات همگی یک چیز است : “خلاقیت و نوآوری” . و ما تمامی تلاشمان بر این است تا با گردآوری و به اشتراک گذاشتن جدیدترین رویدادهای این حوزه، پنجره ای رو به “دگرگونی” و “تحول مثبت” پیش روی مخاطبان باز کنیم. شاید ایده ای کوچک سبب تغییراتی بزرگ در زندگی شما نیز بشود.

لینک کوتاه مطلب: idiato.net/Embr2

guest.link | cutt.us | ouo.io

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

جمع امتیازها 1 / 5. تعداد کاربرانی که امتیاز دادند: 1

نوشته شده در
ایدیاتو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا