دست سازه هاهنر

15 مجسمه فوق العاده زیبای مارپیچی و رنگارنگ، اثر هنرمند کره ای

0
(0)

لی سانگسو هنرمندی است که با الهام گرفتن از نقاشی های دوران کودکی اش، خلاقیت در مجسمه سازی را در قالب سبکی جدید، به نمایش می گذارد. او نام این سبک را “نقاشی در هوا” گذاشته است. این نام یک توصیف عالی برای آثار هنری اش است. برای اینکه مجسمه های او چه درکنج موزه و چه آنهایی که زینت بخش فضاهای شهری شده اند همگی مانند نقاشی های زیبایی هستند که در هوا معلق مانده اند. خطوط مارپیچ با رنگ های پاستلی که به شکلی فوق العاده در هم تنیده شده و بدن موجودی را شکل می دهد.

لی سانگسو، هنرمند اهل کره است. او در رشته مجسمه سازی تحصیل کرده و مدرک کارشناسی ارشد خود را در دانشکده مجسمه سازی دانشگاه هونگیک دریافت کرد.
او از همان دوران راهنمایی به نقاشی علاقه مند بود به همین دلیل تحصیلات خود را در زمینه هنر در دبیرستان و دانشگاه ادامه داد.

خلاقیت در مجسمه سازی و تاثیر دوران کودکی

“لی سانگسو” فعالیت هایش را در زمینه هنر بقدری گسترش داد که این کار تبدیل به شغل تمام وقت او شد. او با الهام گرفتن از آثار هنری دوران کودکی اش که سرشار از مصومیت و بی آلایشی های کودکانه بود، و تلفیق آنها با سبک “هنر نائیف” سبک متفاوتی از هنر مجسمه سازی را ابداع کرد.


همچنین بخوانید : آثار چوبی خلاقانه ای که همچنان رشد می کنندلی سانگسو از دوران دبستان از طراحی لذت می برد و آرزو داشت روزی نقاش بشود. او در دوره راهنمایی نیز از درس هنر؛ بیشتر از هر درسی لذت می برد و در دبیرستان و دانشگاه نیز به تحصیل در این رشته پرداخت. هنر همیشه او را از نگرانی‌ها رهایی می‌بخشید و برای او لذت بخش بود. لذتی که به منبع اصلی امرار معاش او تبدیل شد.

چطور نام این سبک مجسمه سازی “نقاشی در هوا ” شد؟

لی سانگسو نام سبک مجسمه سازی خود را “نقاشی در هوا” گذاشته است. و این نام یک توصیف عالی برای آثار هنری اش است. برای اینکه مجسمه های او چه درکنج موزه و چه آنهایی که زینت بخش فضاهای شهری شده اند همگی مانند نقاشی های زیبایی هستند که در هوا معلق مانده اند. خطوط مارپیچ با رنگ های پاستلی که به شکلی فوق العاده در هم تنیده شده و بدن حیوان و یا پرنده ای را شکل می دهد.
او مجسمه های خود را از رزین یا فولاد می سازد. مجسمه هایی که طولشان بیشتر از یک متر است از فولاد ساخته می شوند و کوچکترها از رزین.

در ادامه زیباترین این مجسمه ها را باهم می بینیم.

Lee Sangsoo 01
نام اثر : Stretching Siamese Cat
Lee Sangsoo 02
نام اثر : pig
Lee Sangsoo 03
نام اثر : deer on the rock
Lee Sangsoo 04
نام اثر : Dachshund 2021
Lee Sangsoo 05
نام اثر : poodle
Lee Sangsoo 06
نام اثر : horse with tree
Lee Sangsoo 07
نام اثر : deer
Lee Sangsoo 08
نام اثر : love of flamingo
Lee Sangsoo 10
نام اثر : horse with tree
Lee Sangsoo 09
نام اثر : horse
Lee Sangsoo 11
نام اثر : two swans
Lee Sangsoo 13
نام اثر : stretching cat(pastel)
Lee Sangsoo 12
نام اثر : parrot_2

نمونه های بیشتر را می توانید در صفحه اینستاگرام این هنرمند به آدرس artsangsoo مشاهده نمایید.

همچنین اگر این مطلب برای شما جالب بود، می توانید مصاحبه ای با آقای لی سانگسو با عنوان “5 سوال از مجسمه ساز لی سانگسو” را در این آدرس بخوانید.

به نظر شما سبک این هنرمند جدید است یا قبلاً مانند آن را دیده اید. لطفا در بخش نظرات پایین همین صفحه پاسختان را بنویسید.

در مجله اینترنتی ایدیاتو، وجه اشتراک تمامی رویدادهای فناورانه، تحقیقات علمی ،آثار هنری و مقالات همگی یک چیز است : “خلاقیت و نوآوری” . و ما تمامی تلاشمان بر این است تا با گردآوری و به اشتراک گذاشتن جدیدترین رویدادهای حوزه خلاقیت و نوآوری، پنجره ای رو به “دگرگونی” و “تحول مثبت” پیش روی مخاطبان باز کنیم. شاید ایده ای کوچک سبب تغییراتی بزرگ در زندگی شما نیز بشود.

لینک کوتاه مطلب : b2n.ir/artsangsoo

منبع : dezartinspire.com

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

جمع امتیازها 0 / 5. تعداد کاربرانی که امتیاز دادند: 0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا