دست سازه هاهنر

مجسمه های چوبی اسرارآمیز با موهایی از میخ

0
(0)

به نظر می رسد مجسمه های چوبی اسرارآمیز ” جیمی مولینا ” هنرمند مقیم کلرادو، در حال تفکر یا اندوه عمیق هستند. یا شاید خمار هستند و چرت می زنند. این معمایی است که مولینا دوست دارد برای همه در هاله ای از ابهام بماند. مجسمه هایی با بدن های لاغر و نحیف و سرهایی بزرگ که موهای سر و صورتشان از میخ های بزرگ و کوچک زیادی ساخته شده است. او آنها را کاتی ” Cuttys” می نامد. موجودات اسرار آمیزی که در سرزمین خیالی ” Cutty Town” ؛ جایی درون ذهن مولینا زندگی می کنند.

مولینا مجسمه های خود را با چشمانی بسته، ظاهری آرام و باشکوه و در لباس هایی راه راه با چهره هایی اسرارآمیز خلق می کند. او می‌گوید: برای من حالت‌های چهره مانند هجاهای یک کلمه یا نُتی منحصر به فرد در یک آهنگ است. من افسانه ها و شخصیت های بومی را مانند شعری در این پیکره هایی چوبی به تصویر می کشم.


همچنین بخوانید : آثار چوبی خلاقانه ای که همچنان رشد می کنندایده ی این مجسمه های چوبی اسرارآمیز از کجا آمده است؟

وقتی کوچک بودم می دیدم که عموی بزرگترم چیزهای مختلفی با چوب درست می کرد. او روی چوب های قدیمی نقاشی می کرد و با تراشیدن آنها، مجسمه های زیبایی خلق می کرد. او آنها را از تکه های چوبی که در جنگل اطراف محل زندگی شان پیدا می کرد می ساخت. سرتاسر خانه او و مادربزرگم پر بود از این مجسمه های ریز و درشت و من همیشه دوست داشتم به آنجا بروم و آنها را ببینم.

molina 01
molina 02
molina 03
molina 04
molina 05
molina 06
molina 07

برای من که در چنین فضایی رشد کردم؛ این اعتقاد قلبی به وجود آمده است که می شود با چیزهای دم دستی و معمولی که در اطراف خود داریم، آثار هنری متفاوتی خلق کرد.

برای عمویم نیاز به مدرسه رفتن و یادگیری کاری که انجام می دهد نبود. او منتظر فرصتی خوب نمی ماند بلکه هرزمان که تمایل داشت با همان تکه چوب های دم دستی شروع می کرد.

آثار جیمی مولینا فقط در این مجسمه های چوبی کوچک خلاصه نمی شود. او مجسمه هایی در اندازه های بزرگ، بعنوان المان های شهری نیز می سازد. بعلاوه مولینا، یک نقاش و گرافیتی کار حرفه ای نیز هست که آثار او را در وبسایت شخصی اش به این آدرس و یا صفحه ی اینستاگرام او به آدرس cuttyup می توانید ببینید.

شهری
نمونه مجسمه المان شهرس اثر جیمی مولینا
نمونه گرافیتی اثر جیمی مولینا

مهم ترین نکته ای که می توان از جیمی مولینا و آثارش آموخت این است که: مهم نیست کجای این کره ی خاکی زندگی می کنید. در دل جنگل و یا کویر؛ خیلی وقت ها با نگاهی به اطرافمان می توانیم به ایده هایی بدیع و خلاقانه دست پیداکنیم. برای شروع نیز لازم نیست منتظر چیزی و یا کسی باشید. نیاز به سرمایه و یا وام های سنگین نیست. کافیست بخواهید و قدمی بردارید. شاید آنچه درون ذهن شماست، با همین چیزهای دم دستی و ساده به اثری زیبا و ماندگار تبدیل شود.

اگر هم تصویر می کنید اراده و خلاقیت لازم را ندارید پیشنهاد می کنم مقاله چطور قفل خلاقیت پنهان خود را بازکنیم؟ (همراه با راهکار عملی) را حتماً بخوانید. در این مقاله می خوانید : “ما اغلب خلاقیت را به عنوان یک خصوصیت یا مهارت ذاتی می شناسیم که برخی افراد دارند و برخی ندارند. اما تحقیقات نشان می دهد که خلاقیت بیشتر از آنکه ذاتی باشد، اکتسابی است. اما نقطه ی آغاز راه کشف خلاقیت پنهان در وجودتان است.”

در مجله اینترنتی ایدیاتو، وجه اشتراک تمامی رویدادهای فناورانه، تحقیقات علمی ،آثار هنری و مقالات همگی یک چیز است : “خلاقیت و نوآوری” . و ما تمامی تلاشمان بر این است تا با گردآوری و به اشتراک گذاشتن جدیدترین رویدادهای حوزه خلاقیت و نوآوری، پنجره ای رو به “دگرگونی” و “تحول مثبت” پیش روی مخاطبان باز کنیم. شاید ایده ای کوچک سبب تغییراتی بزرگ در زندگی شما نیز بشود.

لینک کوتاه مطلب : b2n.ir/Molina

منبع : afrotherians.org.uk

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

جمع امتیازها 0 / 5. تعداد کاربرانی که امتیاز دادند: 0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا