دست سازه هانقاشیهنر

ایده خلاقانه نقاشی روی صدف حلزون

لیزا اورلانز، هنرمند اهل فلوریدا و صاحب کارگاه هنری Rocky Road است. یکی از علاقه مندی های او که حالا به کسب و کاری پرطرفدار تبدیل شده، نقاشی روی صدف حلزون است. او با خلاقیتی مثال زدنی صدف های خالی نوع خاصی از حلزون را با تزئین و رنگ آمیزی به محصولی زیبا و با ارزش تبدیل می کند.

کسب و کاری که با ساحل روبی شروع شد!

لیزا علاقه عجیبی به ساحل روبی دارد، از این رو همراه با فرزندان خود به جستجوی نوار ساحلی می پردازد و اشیایی که آب با خود به ساحل می آورد جمع آوری می کند. یکی از چیزهایی که همواره پس از ساحل گردی روزانه در سبد لیزا خواهید یافت صدف حلزون سیب است.

کمی درباره ساحل روبی

ساحِل روبی به عمل جستجو در کناره های دریا برای یافتن اشیای سودمند یا قیمتی گفته می شود.این عمل در برخی کشورهای جهان هنوز رواج دارد. بیشتر ساحل روبی در نقاط بین جزر و مد سواحل انجام می شود و امروزه ساحل روبان برای جستجو از دستگاه فلزیاب نیز بهره می گیرند.

ساحل روبی به خاطر تنگدستی افراد پدید آمد و فقیران با یافتن تکه های چوب در کنار دریا از آن به عنوان هیزم استفاده می کردند و از اشیای دیگر برای فروش یا استفاده شخصی بهره می بردند.

در اقیانوس آرام جنوبی از دیرباز و به ویژه از زمان ورود کاشفان اسپانیایی شماری از کشتی شکستگان و دورافتادگان فراری به ساحل روبی روی آورده بودند، ولی شمار این افراد در سدهٔ نوزدهم بسیار بیشتر شد.


صدف حلزون سیب

حلزون سیب یا حلزون طلائی آکواریوم جانوری نرم‌تن است که ساکن نواحی گرمسیری و معتدل و از بزرگ‌ترین حلزون‌های آب شیرین به‌شمار می‌آید. این موجودات غیرعادی شش و آبشش را با هم دارند! (ویکی پدیا)

این نوع خاص حلزون، از تمامی حلزون هایی که ما در طبیعت اطراف خود دیده ایم بزرگتر است و به همین دلیل جایگاه ویژه ای در زنجیره غذایی پرندگان دارد.

پرندگان پس از خوردن گوشت حلزون، پوسته ی سخت آن که صدف نام دارد را در طبیعت رها می کنند. محل زندگی لیزا که در منطقه ای ساحلی واقع شده، پر است از حلزون های سیب کوچک و بزرگ که بسیار مورد علاقه مرغان دریایی هستند. به همین دلیل یافتن صدف این نوع خاص از حلزون ها امری رایج است.

صدف حلزون سیب
صدف حلزون سیب (Apple snails)


در ابتدای کار لیزا صدف های نقاشی شده را به دوستان و آشنایان هدیه می داد؛ اما با گذشت زمان تعداد علاقه مندان به این اثر هنری خاص افزایش یافت. از این رو او تصمیم می گیرد با راه اندازی فروشگاهی محلی محصولاتش را به علاقه مندان عرضه کند.

چطور صدف حلزون نقاشی شده سر از اینترنت درآورد؟!

در ایام همه گیری کرونا، لیزا نیز مانند بسیاری دیگر بساط کسب و کار خود را در فضای مجازی گسترد و اینگونه شد که پای صدف های یافت شده در ساحل دریا؛ در قالب محصولی جذاب به دنیای فروشگاه های مجازی باز شد.


از شما دعوت می کنم تا در ادامه؛ تصاویری از کارهای زیبای این هنرمند را مشاهده نمایید. همچنین برای دیدن تصاویر بیشتر می توانید به صفحه اینستاگرام او به آدرس rockyroadartstudio مراجعه نمایید.

ایده خلاقانه نقاشی روی صدف حلزون
ایده خلاقانه نقاشی روی صدف حلزون
ایده خلاقانه نقاشی روی صدف حلزون
ایده خلاقانه نقاشی روی صدف حلزون
ایده خلاقانه نقاشی روی صدف حلزون

نکته : نمونه فوق می تواند ایده ای برای شما باشد تا با اشیای ساده و دم دست اطراف خود، کارهای متفاوتی انجام دهید اینگونه می توانید علاوه بر لذت بردن از فرآیند خلق کردن؛ با کسب درآمد از فروش محصولات ساخته شده، به درآمدهای قابل توجهی برسید.

در مجله اینترنتی ایدیاتو، وجه اشتراک تمامی رویدادهای فناورانه، تحقیقات علمی ،آثار هنری و مقالات همگی یک چیز است : “خلاقیت و نوآوری” . و ما تمامی تلاشمان بر این است تا با گردآوری و به اشتراک گذاشتن جدیدترین رویدادهای این حوزه، پنجره ای رو به “دگرگونی” و “تحول مثبت” پیش روی مخاطبان باز کنیم. شاید ایده ای کوچک سبب تغییراتی بزرگ در زندگی شما نیز بشود.

لینک کوتاه مطلب: idiato.net/snail

منبع
beachcombingmagazine.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا