نقاشیهنر

نقاشی روی شیشه به سبک رئالیسم

0
(0)

نقاشی روی شیشه هنری دیرینه است که شاید تاریخ آن به بلندای تاریخ اختراع شیشه باشد. امروزه این هنر به شکل ها و نام های مختلفی در سراسر دنیا اجرا می شود. هنرمند رومانیایی انواع ظروف شیشه ای را با نقاشی های واقع گرایانه زینت می بخشد.

کسب درآمد از نقاشی روی شیشه

هنرمند اهل رومانی، سیلویا پوپسکو (Silvia Popescu) که در بخارست ساکن است استعداد هنری خود را با نقاشی روی شیشه به نمایش گذاشته است. او با نقاشی موجودات دریایی و پرندگان به سبک واقع گرایانه بر روی انواع ظروف شیشه ای آنها را از طریق غرفه مجازی خود در وبسایت Etsy به فروش می رساند.

ایده نقاشی روی شیشه از کجا آمد؟!

سیلویا اینطور توضیح می دهد:

به خاطر علاقه به نقاشی به این هنر رو آوردم. تا زمانی که فرزندم به دنیا آمدم. مجبور شدم مدتی دست از کار بکشم. وقتی پسرم کمی بزرگتر شد علاقه زیادی به ماهی های رنگی از خود نشان می داد. یک روز از من خواست برایش چند ماهی بخرم. برای ما خریدن تعداد زیادی ماهی رنگی امکان پذیر نبود.

بنابراین به این ایده به ذهنم رسید که ماهی ها را روی لیوان شیشه ای برای او نقاشی کنم. سعی کردم تا حد ممکن نقاشی ها به واقعیت نزدیک باشند. این کار جواب داد و لیوان نقاشی شده به اسباب بازی مورد علاقه او بدل شد و البته عمر طولانی نکرد!

این نقطه ی آغاز نقاشی روی شیشه برای من بود و به همین بسنده نکردم. تمامی ظروف شیشه ای درون کابینت های آشپزخانه مان را بیرون آوردم و سعی کردم با قلم مو به آنها جان تازه ای بدهم. حالا روی هر چیزی که به دستم می رسد نقاشی می کشم. این کار برای من منبعی برای آرامش شده است و تا زمانی که دستانم توان دارند، هرگز آن را کنار نخواهم گذاشت.

در ادامه تصاویری از آثار این هنرمند، تقدیم نگاه زیبایتان خواهد شد.

نقاشی روی شیشه
نقاشی ماهی های رنگارنگ روی لیوان ها
نقاشی ماهی فایتر روی جام های شیشه ای
نقاشی ماهی های رنگی و اختاپوس روی جام های شیشه ای
نقاشی پرنده روی لیوان
لاک پشت نقاشی شده روی جام شیشه ای
لاک پشت – نقاشی روی شیشه
realistic glass paintings idiato mag 08
نقاشی ماهی و اختاپوس روی جام شیشه ای
ماهی قرمزنقاشی شده روی لیوان از نمای نزدیک تر
ماهی قرمز – نقاشی روی شیشه از نمای نزدیکتر

سخنی با شما خواننده گرامی

انتشار این پُست، تلنگری است به هنرمندان جوان این مرز و بوم. آنهایی که به رغم داشتن استعداد و توانمندی بالا در زمینه نقاشی؛ از این موهبت الهی به درستی استفاده نمی کنند. شاید بخشی از تعلل صورت گرفته به خاطر آن باشد که خود را با افراد حرفه ای مقایسه می کنند و میدان را جایی برای حضور خود نمی بینند.

هنرمند معرفی شده در این پست و هزاران تن دیگر که در حال حاضر آثار خود را از طریق فروشگاه ها و غرفه های مجازی عرضه می کنند، شاید به مراتب از تو دوست عزیز در جایگاهی پایین تر از نظر توانمدی قرار داشته باشند و یقیناً خود نیز به این مطلب واقف هستند.

اما به هرحال اثر خود را عرضه کرده اند تا علاوه بر کسب درآمد از طریق فروش آنها؛ بازخورد نظر مشتریان را جمع نموده و نواقص کار خود را رفع نمایند.

موارد زیادی از این دست را می شناسم کی طی 2 الی 3 سال به مراتبی عالی در حرفه خود رسیده اند. شاید شما هم آنها را بشناسید.

تصاویر بیشتر را در صفحه اینستاگرام این هنرمند به آدرس @creativesilvia_ مشاهده نمایید.

در مجله اینترنتی ایدیاتو، وجه اشتراک تمامی رویدادهای فناورانه، تحقیقات علمی ،آثار هنری و مقالات همگی یک چیز است : “خلاقیت و نوآوری” . و ما تمامی تلاشمان بر این است تا با گردآوری و به اشتراک گذاشتن جدیدترین رویدادهای این حوزه، پنجره ای رو به “دگرگونی” و “تحول مثبت” پیش روی مخاطبان باز کنیم. شاید ایده ای کوچک سبب تغییراتی بزرگ در زندگی شما نیز بشود.

لینک کوتاه مطلب: idiato.net/glsp

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

جمع امتیازها 0 / 5. تعداد کاربرانی که امتیاز دادند: 0

منبع
121clicks.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا