عکاسیهنر

تصاویر برنده مسابقه عکاسی میکروسکوپی نیکون 2021

4
(2)

شرکت نیکون، برندگان چهل و هفتمین مسابقه سالانه عکاسی میکروسکوپی “دنیای کوچک نیکون” را اعلام کرد. جایزه مقام اول امسال، به تصویر فوق العاده ای از پُرزها و روزنه‌های یک برگ درخت بلوط (تصویر فوق)تعلق گرفت .

عکاسی میکروسکوپی؛ کشف دنیایی جادویی از دریچه دوربین

بدون قرار دادن سوژه های این مسابقه زیر میکروسکوپ، ممکن نخواهد بود تا نگاهی به دنیای رنگارنگ و جادویی آنها بیاندازید. پرزهای برگ درخت بلوط و یا شکاف های روی یک تکه نمک، شبکه های نورونی و یا پای شپش چیزهایی نیستند که بشود با چشم غیر مسلح آنها را دید.
آثار برنده چهل و هفتمین مسابقه سالانه فوتومیکروگرافی “دنیای کوچک نیکون” از این دنیای میکروسکوپی پرده برداری می کنند و بافت ها، رنگ ها و اشکال منحصر به فرد را با جزئیات خیره کننده نشان می دهند.

به گفته مسئول برگزاری این مسابقه: هرساله “جهان کوچک نیکون” ( Nikon’s Small World ) برگزار می شود تا به جهانیان نشان دهد که چگونه هنر و علم در زیر میکروسکوپ با هم ترکیب می شوند. اریک فلم، مدیر ارتباطات نیکون اینسترومنتز، گفت: پیشرفت فناوری تصویربرداری، سبب شده است تا در چهل و هفتمین مسابقه سالانه مان، تصاویر شگفت انگیزی از تحقیقات علمی و خلاقیت در بسیاری از رشته ها در اختیار ما قرار گیرد.

“جهان کوچک نیکون” علاوه بر سه نفر اول مسابقه، 100 عکس برتر را نیز از میان هزاران عکس از دانشمندان و هنرمندان سراسر جهان انتخاب کرد.
20 تصویر برگزیده این مسابقه را در وبسایت نیکون به این آدرس می توانید ببینید.


در ادامه برخی از زیباترین تصاویر این مسابقه را به انتخاب ما می بینید.

17 Nostoc 4x
رشته های سیانوباکتری که در داخل یک ماتریکس ژلاتینی قرار گرفته
18 Table salt
کریستال نمک خوراکی
10 Vein and scale on butterfly wing
رگ و فلس روی بال پروانه

همچنین بخوانید: تصاویر برنده (Drone Awards)مسابقه جهانی عکاسی و فیلمبرداری هوایی 2021


20 AlisonPollack
کپک روی لجن
13 6249
گرده گیاهان در میان منافض پارچه
19 spinel with calcite
کریستال کلسیت (مسابقه عکاسی دنیای کوچک نیکون 2021)
Nikon Small World

دنیای کوچک نیکون (Nikon Small World)

یک مسابقه عکاسی و انجمنی برای نمایش زیبایی و پیچیدگی زندگی از طریق میکروسکوپ نوری است. پنجره ای است به دنیایی که فقط از طریق عدسی میکروسکوپ نوری قابل مشاهده است. این مسابقه شامل دو مسابقه جداگانه است:

1)مسابقه سالانه فوتومیکروگرافی جهان کوچک نیکون برای هر کسی که به میکروسکوپ و عکاسی علاقه دارد، آزاد است. این رقابت برای اولین بار در سال 1975 به عنوان راهی برای شناسایی افراد فعال در زمینه عکاسی از طریق میکروسکوپ نوری بودند آغاز شد.

2) مسابقه سالانه نیکون Small World In Motion شامل هر فیلم یا عکس دیجیتالی تایم لپس گرفته شده از طریق میکروسکوپ می شود. این مسابقه برای اولین بار در سال 2011 به عنوان یک رده جدید از مسابقات فوتومیکروگرافی دنیای کوچک نیکون اعلام شد.

تمام آثار ارسالی به مسابقه؛ هر ساله توسط یک هیئت مستقل متشکل از چهار الی پنج متخصص که توسط نیکون به عنوان مقامات شناخته شده در زمینه فوتومیکرووگرافی انتخاب می‌شوند، داوری می‌شوند. برندگان شامل افراد حرفه ای و آماتور می شود. تصاویر برگزیده در موزه‌ها و مراکز علمی در سراسر ایالات متحده و کانادا به نمایش گذاشته می‌شوند. بسیاری از تصاویر برنده نیز در روزنامه ها و جلد مجلات علمی منتشر می شود.

در مجله اینترنتی ایدیاتو، وجه اشتراک تمامی رویدادهای فناورانه، تحقیقات علمی ،آثار هنری و مقالات همگی یک چیز است : “خلاقیت و نوآوری” . و ما تمامی تلاشمان بر این است تا با گردآوری و به اشتراک گذاشتن جدیدترین رویدادهای این حوزه، پنجره ای رو به “دگرگونی” و “تحول مثبت” پیش روی مخاطبان باز کنیم. شاید ایده ای کوچک سبب تغییراتی بزرگ در زندگی شما نیز بشود.

لینک کوتاه مطلب : idiato.net/nikon2021

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

جمع امتیازها 4 / 5. تعداد کاربرانی که امتیاز دادند: 2

منبع
nikonsmallworld

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا