عکاسیطراحیهنر

دنیای مرموز موجودات غیر ارگانیک

هنرمند تصویرگری که آثاراش دریچه ای به دنیایی فراطبیعی است

0
(0)

در این مطلب با هنرمند اسپانیایی ورجا سانچز آشنا خواهیدشد. او با تصویرگری موجودات غیر ارگانیک و ترکیب آن با تصاویر واقعی دنیای مرموزی را خلق می کند.

موجودات غیر ارگانیک

به موجوداتی گویند که ورای عالم ماده بوده و به دلیل همین ماهیت فراطبیعی آنها را موجودات غیر ارگانیک می نامند. فرشتگان، اجنه، ساکنین احتمالی سیارات دیگر، نمونه هایی از موجودات غیرارگانیک هستند.

هنری که از طبیعت سرچشمه می گیرد

همه ی ما تا کنون بارها قله های پوشیده از ابر و مه را دیده ایم. شاید شما هم با قدرت خلاقیتتان، آنها را مانند موجودات غیر ارگانیکی همچون دیوها تصور کرده باشید که از فراز آسمان به شما می نگرند.

هنرمند تصویرگر اسپانیایی، با عکاسی از این مناظر و افزودن جزئیاتی با قلم موی دیجیتالی به آنها تصاویر رویایی به وجود می آورد.

ورجا سانچز (به اسپانیایی : Vorja Sánchez ) ، هنرمند و تصویرگر ساکن بارسلونا، شبح‌ ها را وقتی در میان پستی و بلندی کوه ها و جنگل ها معلق هستند به تصویر می کشد. این تصاویر، دنیای رویایی و مرموزی را برای ما آشکار می کنند که در آن موجودات ناشناخته سفید، در حال بیرون آمدن از پشت تپه ها و جنگل های انبوه هستند.

موجودات غیر ارگانیک از پشت کوه ها به انسان ها نگاه می کنند!
موجودات غیر ارگانیک از پشت کوه ها به انسان ها نگاه می کنند!

نقطه ی آغاز ماجرا

همه چیز از روزی شروع می شود که “سانچز” در سفری به دل طبیعت، از میان کوه های مرتفعی عبور می کند و درست همان زمان چشمانش به ابرهای مه آلودی می افتد که نوک تپه ها را پوشانده بودند. سانچز در طول مسیر این احساس را داشته که ابرها در تعقیب او هستند. برای همین هربار می ایستاد و نگاهی به آنها می انداخت و از آنها عکس می گرفت.

وقتی به خانه می رسد، و تصاویر را در لپتاپ مشاهده می کند، این ایده به ذهنش می رسد که با افزودن دست و پا و چشم ها و سایر جزئیات به این تصاویر، موجودات مه آلودی که در طول مسیر او را تعقیب می کردند را به واقعیت تبدیل کند تا دیگران نیز بتوانند رویای درون ذهن او را ببینند.

سانچز با افزودن یک سری جزئیات به آن عکس‌های واقعی (با استفاده از یک قلم موی بسیار ظریف و ابزار ترسیم دیجیتالی ، تنها با استفاده از یک رنگ.) تصاویر جدیدی را خلق کرد که به نظر می‌رسد موجودات مرموزی که در آنها می بینیم، حقیقتاً در طبیعت وجود داشته‌اند.

ابر شبح مانندی که از پشت کوه ها به این سو نگاه می کند!
ابر شبح مانندی که از پشت کوه ها به این سو نگاه می کند!

سانچز می گوید:

نمی دانم چرا ابرهای شبح مانند برای من، بسیار زیبا به نظر می رسند. من از دیدن این موجودات در مقابلم، بسیار لذت می برم. بسیاری از آنها تصویر کاملا واضح و مشخصی دارند که ویژگی های بصری یک موجود زنده غول پیکر را دارند و من تنها با کشیدن چند خط، آن را کامل می کنم. حقیقت این است که جادوی واقعی در طبیعت است، نه در آنچه من به عکس ها اضافه می کنم.

شبه غول پیکر پشت درختان انبوه جنگلی
شبه غول پیکر پشت درختان انبوه جنگلی
موجودات غیر ارگانیک - ماهی غول پیکر معلق در بالای جنگل انبوه
موجودات غیر ارگانیک – ماهی غول پیکر معلق در بالای جنگل انبوه
موجودات غیر ارگانیک پشمالو
موجودات غیر ارگانیک پشمالو

آثار دیگر ورجا سانچز را می توانید در وبسایت شخصی و صفحه اینستاگرام او مشاهده کنید.

برو به وبسایت این هنرمند

برو به صفحه اینستاگرام این هنرمند

در مجله اینترنتی ایدیاتو، وجه اشتراک تمامی رویدادهای فناورانه، تحقیقات علمی ،آثار هنری و مقالات همگی یک چیز است : “خلاقیت و نوآوری” . و ما تمامی تلاشمان بر این است تا با گردآوری و به اشتراک گذاشتن جدیدترین رویدادهای حوزه خلاقیت و نوآوری، پنجره ای رو به “دگرگونی” و “تحول مثبت” پیش روی مخاطبان باز کنیم. شاید ایده ای کوچک سبب تغییراتی بزرگ در زندگی شما نیز بشود.

لینک کوتاه مطلب : idiato.net/Clouds

cli.re | zaya.io

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

جمع امتیازها 0 / 5. تعداد کاربرانی که امتیاز دادند: 0

منبع
designswan

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا