طراحی

آجر ساخته شده از مواد بازیافتی، لانه ای برای زنبورهای گوشه گیر

0
(0)

بخش قابل توجهی از جمعیت زنبورها در کلنی ها زندگی نمی کنند که به آنها “زنبورهای گوشه گیر” می گویند. این موجودات کوچک با کمک به گرده افشانی گیاهان، نقش مهمی در بهبود تنوع زیستی ایفا می کنند. یک شرکت بریتانیایی نوعی جدیدی از آجر می سازد که  حفره های ایجاد شده در آن ، می تواند لانه ای عالی برای این زنبورهای تنها باشد.

همه می دانند که زنبورها برای محیط زیست حیاتی هستند و محافظت از آنها یکی از راه‌هایی است که می‌توانیم از فجایعی که به واسطه تغییرات آب و هوا ممکن است رخ دهد؛ جلوگیری کنیم.
شرکت بریتانیایی Green&Blue با ساخت نوع جدیدی آجر در نظر دارد به زنبورهایی که خارج از کلونی زندگی می کنند کمک کند. از محصول جدید که ” Bee Bricks ” نام دارد می توان به منظور زیبا سازی دیوار باغ ها و یا به عنوان آجر استاندارد در ساخت و ساز استفاده کرد.


آجر جدید؛ لانه ای برای زنبورهای گوشه گیر

تصور ما بر این است که همه ی زنبورها به صورت دسته ای در کندو زندگی می کنند. بر خلاف این تصور بخش قابل توجهی از جمعیت زنبورها در کلنی‌ها زندگی نمی‌کنند. به این نوع زنبورها ، زنبور گوشه گیر می گویند.
فقط در بریتانیا 267 گونه زنبور وجود دارد که بیش از 90 درصد آنها زنبورهای گوشه گیر محسوب می شوند .

این موجودات خاص، گرده افشان های بزرگی هستند که به بهبود تنوع زیستی کمک می کند. علاوه بر این، آنها موجودات تهاجمی نیستند و در مکانی تجمع نمی کنند زیرا ملکه ای ندارند که بخواهند با تجمع از آن محافظت کنند. این بدان معنی است که کودکان و حیوانات خانگی در همسایگی آنها ایمن خواهند بود.


ویژگی های آجر جدید

آجر زنبوری

آجر زنبوری

در آجر ساخته شده توسط شرکت بریتانیایی، سوراخ‌های کوچکی برای لانه‌سازی زنبورها تعبیه شده است. همچنین 75% از مواد به کار رفته در ساخت آن از مواد بازیافتی تشکیل شده است که آن را تبدیل به محصولی سازگار با محیط زیست کرده است. بعلاوه آجر در 5 رنگ پرکاربرد، در معماری بومی تولید می شود.

آجر زنبوری
آجر زنبوری

با این حال سخنگوی Green&Blue این محصول را تنها راه حل حمایت از گونه های در معرض خطر نمی داند. به گفته ی او برای نجات گونه های آسیب پذیر از پیشروی بی رحمانه انسان ها در طبیعت؛ راه های مختلفی را باید در پیش گرفت. ازجمله آنها جلوگیری از قطع درختان و از بین بردن مناطق دارای پوشش طبیعی و بکر است. کاشت درختان بیشتر نیز یکی دیگر از راه حل ها می تواند باشد.

وقتی استفاده از آجر جدید اجباری می شود

بر مبنای این خبر، بر اساس قانون جدید شورای شهر “برایتون اند هوو” انگلستان تمام ساختمان‌هایی که با ارتفاع بیش از پنج متر ساخته می شوند باید دارای نوعی لانه برای موجودات کوچک باشند. از این رو محصولاتی مانند آجر جدید ساخت Green&Blue ، مورد استقبال قرار گرفته است.

آجر زنبوری
آجر زنبوری

در مجله اینترنتی ایدیاتو، وجه اشتراک تمامی رویدادهای فناورانه، تحقیقات علمی ،آثار هنری و مقالات همگی یک چیز است : “خلاقیت و نوآوری” . و ما تمامی تلاشمان بر این است تا با گردآوری و به اشتراک گذاشتن جدیدترین رویدادهای این حوزه، پنجره ای رو به “دگرگونی” و “تحول مثبت” پیش روی مخاطبان باز کنیم. شاید ایده ای کوچک سبب تغییراتی بزرگ در زندگی شما نیز بشود.

منبع: mymodernmet.com

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

جمع امتیازها 0 / 5. تعداد کاربرانی که امتیاز دادند: 0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا