طراحی

طراحی خلاقانه مداد با ایده گرفتن از اتصال چوب ها به روش باستانی ژاپنی

0
(0)

سوگایت” (Tsugite) نوعی مداد است که در طراحی آن؛ از روشی ژاپنی (به همین نام) به منظور اتصال چوب ها به یکدیگر، الهام گرفته شده است. مدادهای معمولی پس از تراشیدن های پی در پی؛ کوتاه می شوند و در نهایت بخش انتهایی آنها دیگر قابل استفاده نخواهد بود. اما مدادهای “سوگایت” شیاری در انتهای خود دارند که می شود آن را به مدادی که هنوز تراش نخورده وصل نمود.

“سوگایت” روشی باستانی که هنوز هم رایج است

گاهی اوقات بدیع ترین و ماندگارترین طرح ها ریشه در سادگی و سنت دارند. روش اتصال “سوگایت” (Tsugite) که برای ساخت معابد، زیارتگاه ها و خانه ها در ژاپن مورد استفاده است، یک روش باستانی اتصال است که قطعات چوب را بدون میخ به یکدیگر متصل می کند.

tsugite stationery 02
“سوگایت”(Tsugite) روش باستانی اتصال چوب ها در ژاپن


چوب ها به روشی هنرمندانه برش می خورند، ابتدای چوبی که در آن زبانه ایجاده شده( مانند دوشاخه ای که به پریز وصل می شود)، به انتهای چوب دیگر متصل می‌شوند.

صرفه جویی به سبک ژاپنی با مدادهای Tsugite

طراح کره ای جیوان پارک (Jaewan Park) با الهام از این هنر استادانه، مداد جدیدی ساخته که از این روش اتصال برای جایگزینی نوک مداد استفاده می کند.

tsugite stationery 03

او در این باره می گوید:

هنگامی که مدادها پس از تراشیده شدن های مکرر، دیگر برای استفاده مناسب نیستند، راه حل های ابتکاری داریم که به صورت موقتی کارتان را راه می اندازد. مثل چسباندن کلاهک خودکار به انتهای آن که موجب می شود کمی طولش افزایش یابد. اما در نهایت به سراغ یک مداد جدید می رویم.

مدادهای تراشیده شده


بسته ی طراحی شده توسط مبتکر کره ای، شامل 2 نوع قطعه است. بدنه مداد و نوک جداشدنی آن. هنگامی که نوک مداد دیگر قابل استفاده نیست، نوک دیگری به آن بدنه وصل می شود. برای اتصال این دوقطعه نیاز به هیچ ابزاری نیست و به سادگی نیز قابل جداسازی هستند.

مدادهایی که به روش باستانی سوگایت به یکدیگر متصل می شوند
مدادهایی که به روش باستانی سوگایت به یکدیگر متصل می شوند
مدادهایی که به روش باستانی سوگایت به یکدیگر متصل می شوند
مدادهایی که به روش باستانی سوگایت به یکدیگر متصل می شوند
مدادهایی که به روش باستانی سوگایت به یکدیگر متصل می شوند
مدادهایی که به روش باستانی سوگایت به یکدیگر متصل می شوند
پک مداد سوگایت

جزئیات بیشتر مربوط به طراحی این مداد را می توانید در وبسایت این طراح محصول بخوانید. همچنین جدیدترین ایده های طراحی وی را از طریق صفحه اینستاگرام او دنبال نمایید.

برو به وبسایت طراح مداد سوگایت

برو به صفحه اینستاگرام این طراح محصول

در مجله اینترنتی ایدیاتو، وجه اشتراک تمامی رویدادهای فناورانه، تحقیقات علمی ،آثار هنری و مقالات همگی یک چیز است : “خلاقیت و نوآوری” . و ما تمامی تلاشمان بر این است تا با گردآوری و به اشتراک گذاشتن جدیدترین رویدادهای این حوزه، پنجره ای رو به “دگرگونی” و “تحول مثبت” پیش روی مخاطبان باز کنیم. شاید ایده ای کوچک سبب تغییراتی بزرگ در زندگی شما نیز بشود.

لینک کوتاه مطلب: idiato.net/tsugite

cli.re | zaya.io

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

جمع امتیازها 0 / 5. تعداد کاربرانی که امتیاز دادند: 0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا