طراحی

کتاب سه بعدی که ماشین بافندگی را شبیه سازی می کند!

4.5
(2)

یک طراح محصول خلاق، کتاب سه بعدی طراحی نموده است که فرایند بافت پارچه های سنتی را شبیه سازی می کند. ماکوی کاغذی که نخ پود به آن متصل است از میان تارهای عمودی عبور می کند و کسی که کتاب را در دست دارد؛ به صورت عملی با روش باستانی پارچه دوزی آشنا می شود.

بافندگی به روش سنتی

هدف سازنده کتاب سه بعدی بافندگی از طراحی و ساخت این کتاب آشنایی مخاطبین با روش های سنتی پارچه بافی است.

بافندگی پارچه به روش سنتی هنوز هم در قسمت های مختلف دنیا ازجمله کشور خودمان رایج است. دستگاه پارچه بافی سنتی که از چوب ساخته می شود، مکانیسمی ساده دارد که در آن پارچه بوسیله درگیری نخ‌های تار و پود بافته می شود.

برای انجام این کار تارها به دو سطح که با یکدیگر زاویه می‌سازند، تقسیم می شوند، به نحوی که ماکو قادر به عبور از داخل آن باشد.

دستگاه بافندگی سنتی
دستگاه بافندگی سنتی

به این ترتیب ماکو که نخ پود به آن متصل است، بر اساس الگویی مشخص از میان تارها رد می شود. هر بار که ماکو عرض پارچه را به طور کامل طی می کند یک ردیف کامل بافته خواهد شد.

کتاب سه بعدی ماشین بافندگی سنتی

طراح خلاق چینی به منظور آموزش روش های بافندگی سنتی کتاب سه بعدی طراحی نموده که در میان آن یک ماشین بافندگی سنتی کامل تعبیه شده است.

کتاب سه بعدی دستگاه بافندگی سنتی
کتاب سه بعدی الگوهای سنتی پارچه بافی

خواننده کتاب سه بعدی می تواند با مطالعه آن الگوهای مختلف بافت پارچه را بشناسد و همزمان آنها را بوسیله ماشین بافت شبیه سازی شده پیاده سازی نماید.

کتاب سه بعدی دستگاه بافندگی سنتی

مانند سایر ماشین های بافندگی سنتی، این کتاب سه بعدی شامل نخ های عمودی تار است. خواننده کتاب با عبور ماکوی کاغذی از میان نخ های تار به صورت عملی با روش های سنتی بافت پارچه آشنا خواهد شد.

الگوهای بافت پارچه در کتاب سه بعدی دستگاه بافندگی سنتی
الگوهای مختلف در پارچه های سنتی

همانطور که در تصویر فوق می بینید تنوع الگوهای دوخت بسیار زیاد است. به همین دلیل جهت معرفی و آموزش مدل های مختلف دوخت، کتاب سه بعدی در نسخه های مختلفی طراحی و تولید شده است.

کتاب سه بعدی دستگاه بافندگی سنتی

اگر علاقه مندید جزئیات بیشتری از پروژه خلاقانه کتاب سه بعدی بدانید می توانید از طریق لینک های زیر به وبسایت و صفحه اینستاگرام طراح محصول مراجعه نمایید.

برو به وبسایت طراح کتاب سه بعدی

برو به صفحه اینستاگرام طراح کتاب سه بعدی
در مجله اینترنتی ایدیاتو، وجه اشتراک تمامی رویدادهای فناورانه، تحقیقات علمی ،آثار هنری و مقالات همگی یک چیز است : “خلاقیت و نوآوری” . و ما تمامی تلاشمان بر این است تا با گردآوری و به اشتراک گذاشتن جدیدترین رویدادهای این حوزه، پنجره ای رو به “دگرگونی” و “تحول مثبت” پیش روی مخاطبان باز کنیم. شاید ایده ای کوچک سبب تغییراتی بزرگ در زندگی شما نیز بشود.

لینک کوتاه مطلب: idiato.net/3dbook

rebrand.ly | cli.re | tinyurl.com | zaya.io

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

جمع امتیازها 4.5 / 5. تعداد کاربرانی که امتیاز دادند: 2

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا