گالری

تفاوت بین ساختن و آفرینش از نگاه چارلز دیکنز

0
(0)

تمام تفاوت بین ساختن و آفرینش دقیقاً در این است: اینکه یک چیز ساخته شده تنها پس از ساخته شدن می تواند دوست داشته شود. اما چیز آفریده شده قبل از وجود دوست داشتنی است. چارلز دیکنز

درباره چارلز دیکنز

چارلز دیکنز (Charles Dickens) ؛ نویسنده نامدار انگلیسی و برجسته‌ترین رمان‌نویس عصر ویکتوریا بود. به عقیده ی جیمز جویس، نویسنده ی معاصر، از ویلیام شکسپیر به این سو، دیکنز تأثیرگذارترین نویسنده در زبان انگلیسی بوده‌است.

بسیاری از رویدادها و شخصیت‌های کتاب‌های چارلز دیکنز، بازتابی از رویدادها و شخصیت‌های زندگی واقعی دیکنز هستند. از او برای داستان‌سرایی و نوشتار توانمندش و خلق شخصیت‌های به یادماندنی، بسیار تحسین شده‌است. دیکنز در طول زندگی خویش، محبوبیت جهانی بسیاری یافت. از نوشته‌های پرآوازه او می‌توان دیوید کاپرفیلد، آرزوهای بزرگ، الیور توئیست و داستان دو شهر را نام برد.

نقل قول تفاوت بین ساختن و آفرینش

این نقل قول توصیفی عالی از او است که به روشنی تفاوت بین ساختن و آفرینش را مشخص می کند. او می گوید: “تمام تفاوت بین ساختن و آفرینش دقیقاً در این است: اینکه یک چیز ساخته شده تنها پس از ساخته شدن می تواند دوست داشته شود. اما چیز آفریده شده قبل از وجود دوست داشتنی است.”

The whole difference between construction and creation is exactly this: that a thing constructed can only be loved after it is constructed; but a thing created is loved before it exists.

Charles Dickens

در مجله اینترنتی ایدیاتو، وجه اشتراک تمامی رویدادهای فناورانه، تحقیقات علمی ،آثار هنری و مقالات همگی یک چیز است : “خلاقیت و نوآوری” . و ما تمامی تلاشمان بر این است تا با گردآوری و به اشتراک گذاشتن جدیدترین رویدادهای این حوزه، پنجره ای رو به “دگرگونی” و “تحول مثبت” پیش روی مخاطبان باز کنیم. شاید ایده ای کوچک سبب تغییراتی بزرگ در زندگی شما نیز بشود.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

جمع امتیازها 0 / 5. تعداد کاربرانی که امتیاز دادند: 0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا