گالری

اینفوگرافیک فرآیند کار خلاقانه

راز پنهان در فرآیند کار خلاقانه، که به شما نمی گویند!

0
(0)

اینفوگرافیک فرآیند کار خلاقانه، درباره فراز و نشیب مسیر رسیدن به نتایج عالی است؛ وقتی تصمیم می گیرید کاری را به گونه ای متفاوت از دیگران انجام دهید. علاوه بر آن اشاره به راز بزرگی دارد که دانستن آن می تواند تاثیر عمیقی بر زندگی شما بگذارد.

چرا هنرمندان کمتر از فرآیند کار خلاقانه خود می گویند؟

در بیشتر زمینه ها بخصوص در رشته های هنری، اطلاعات بسیار کمی در مورد هنرمندان و فرآیند انجام کار خلاقانه آنها وجود دارد و این شاید به خاطر آن باشد که آنها زمان زیادی را صرف پروسه خلق آثار خود می کنند و دیگر برای تجربه نگاری فرصتی برایشان باقی نمی ماند.

احتمال دیگر آن است که هنرمندان علاقه ای به بازگوکردن فرمول سری خود از ترس آنکه دزدیده شود ندارند!. دلیل آن هرچه که باشد، آنچه واضح است کمتر کسی درباره مسیر رسیدن به ایده ها و آثار ناب و دست اول خود سخن می گوید.

رازی که زندگی شما را تغییر خواهد داد!

اگر پای صحبت همان تعداد معدود هنرمندان و سایر آدم های خلاقی که حاضراند در این باره صحبت کنند بنشینید به راز مهمی پی خواهید برد. رازی که یقیناً کمک بزرگی به شما خواهد کرد.

اگر صادقانه از فرآیند کار خلاقانه خود بگویند شاید بزرگترین درس این باشد:

” در هر پروژه لحظاتی تاریک وجود دارد … تاریکی درونی. همیشه لحظاتی وجود دارد که شک و تردید، نا امیدی، اضطراب سراسر وجودت را فرا می گیرد. تنها راه پشت سرگذاشتن این لحظات تاریک آن است که به کار خود ادامه دهید و متوقف نشوید. گاهی ابرهای تاریکی به سرعت عبور می کنند و گاهی نیز روزها و هفته ها روی همه چیز سایه می اندازند. باید صبور باشید و سعی کنید آن را در آغوش بگیرید چون این مرحله یکی از مراحل فرآیند خلاقیت است”.

فرآیند کار خلاقانه یک مسیر مستقیم نیست!
فرآیند کار خلاقانه یک مسیر مستقیم نیست!

دانستن این راز چه فایده ای دارد؟

دانستن اینکه همه ی افراد، حرفه ای و یا آماتور در فرآیند خلاقیت، لحظات تاریک ناامیدی و تعلیق را تجربه می کنند می تواند کمک بزرگی برای شما باشد. به این ترتیب می توانید با پیشبینی کردن مرحله ی افسردگی در هر پروژه ای، آن را بعنوان بخشی از فرآیند کار بپذیرید تا از ادامه ی مسیر منصرف نشوید.

الان کجای این چرخه هستید؟

اینفوگرافیک فرآیند کار خلاقانه
اینفوگرافیک فرآیند کار خلاقانه

می توانید اینفوگرافیک فرآیند کار خلاقانه را چاپ کرده و آن را در محلی که همیشه هنگام کار و یا استراحت جلوی دیدتان باشد نصب نمایید. اینگونه به خود یادآوری می کنید که نتایج عالی، محصول یک فرآیند به هم پیوسته است که تردید و نا امیدی نیز جزئی از آن است. بعلاوه با نگاه به پوستر می توانید بررسی نمایید که در حال حاضر کجای این چرخه قرار دارید.

برای دانلود اینفوگرافیک با کیفیت عالی اینجا کلیک نمایید.

منبع: citrusandmintdesigns.com

در مجله اینترنتی ایدیاتو، وجه اشتراک تمامی رویدادهای فناورانه، تحقیقات علمی ،آثار هنری و مقالات همگی یک چیز است : “خلاقیت و نوآوری” . و ما تمامی تلاشمان بر این است تا با گردآوری و به اشتراک گذاشتن جدیدترین رویدادهای این حوزه، پنجره ای رو به “دگرگونی” و “تحول مثبت” پیش روی مخاطبان باز کنیم. شاید ایده ای کوچک سبب تغییراتی بزرگ در زندگی شما نیز بشود.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

جمع امتیازها 0 / 5. تعداد کاربرانی که امتیاز دادند: 0

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. خیلی عالیه. از اینکه همه ی مراحل برای همه صدق می کنه مطمئن نیستم ولی اشاره به لحظات ناامیدی خیلی خوب بود.
    موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا