ایده

1001 ایده خلاقانه و عجیب برای کسب درآمد [برگرفته از شبکه های اجتماعی]

روش های عجیب اما واقعی کسب درآمد در خانه به کمک شبکه های اجتماعی

3.8
(4)

با چالش هزار و یک ایده خلاقانه و عجیب برای کسب درآمد، درجریان بهترین ایده های منتشر شده در وبسایت ایدیاتو قرار خواهید گرفت. شما می توانید متناسب با مهارت ها و توانمندی ها خود، از این ایده ها الهام بگیرید و همچنین ببینید، افرادی که این ایده را پیاده سازی کرده اند، به چه روش هایی از آن به درآمدهای خوبی رسیده اند.

چالش هزار و یک ایده خلاقانه و عجیب برای درآمدزایی

هدف از راه اندازی وبسایت ایدیاتو، ترغیب مخاطبین به ارتقاء مهارت هایشان با افزودن چاشنی خلاقیت و نوآوری به آن است. تمامی پُست های منتشر شده نکات بسیار ریز و در عین حال مهمی در خود دارند. همین نکات هستند که سبب شده اند این مطالب علاوه بر وایرال شدن در دنیای مجازی، باعث ایجاد درآمدهای قابل توجهی برای صاحبان خود بشوند.

زاویه ی نگاه به هنرها، مهارت ها و کسب و کارهای خلاقیت محور و پرداختن به راز موفقیت آنها، دلیل تمایز وبسایت ایدیاتو از سایر وبسایت هایی است که در سطح وب موجود هستند.

حالا با راه اندازی چالش هزار و یک ایده خلاقانه و عجیب، می خواهم بهترین این ایده ها را به صورت یکجا با شما درمیان بگذاریم.

شما می توانید متناسب با مهارت ها و توانمندی ها خود، از این ایده ها الهام بگیرید و قدم در مسیر ثروت آفرینی و موفقیت بگذارید.

راز بزرگی که به شما نمی گویند!

من دانش آموخته ی رشته ی کامپیوتر هستم. دو دهه ی پیش به دلیل علاقه زیادم وارد این رشته شدم و سال های پرفراز و نشیبی را به خاطر این انتخاب، پشت سر گذاشتم. مشاغل زیادی را امتحان کردم که پای ثابت همه ی آنها کامپیوتر و اینترنت بود و حالا می خواهم راز بزرگی که دو دهه از زندگی ام را برای پی بردن به آن صرف کرده ام با شما درمیان بگذارم.

اگر از علاقه مندان به کسب و کارهای اینترنتی هستید، احتمالا تاکنون بارها در گوگل به جستجوی ایده ای مناسب پرداخته اید و سایت های زیادی را زیر و رو کرده اید. شاید هم ترغیب شدید و بعضی از کارهای پیشنهادی در این سایت ها را پیگیری و یا اجرا کرده اید.

نمی دانم که شما چه نتیجه ای گرفته اید، ولی می توانم حدس بزنم که احتمالا نتوانستید به نتیجه دلخواهتان برسید. و راز ماجرا نیز در همین جا نهفته است. شما بدون آنکه از این راز باخبر باشید قدم در مسیر گذاشتید. مسیری که برای شما طراحی نشده بود!

ارائه لیستی از روش های کسب درآمد به مخاطبین و ترغیب آنها به امتحان کردنشان بدترین ایده ممکن است! بله درست خواندید : بدترین ایده ممکن!

این را با اطمینان کامل و به پشتوانه ی آزمون و خطاهای زیادی که انجام داده ام، ضررهایی که متحمل شده ام و مشاهدات و تجربیات به دست آمده در مسیری که بیست سال، در حال پیمودن آن هستم می گویم.

دوست عزیز، هر یک از پیشنهادات مطرح شده در این نوع لیست ها، نیاز به دانش، مهارت و تجربه کافی در زمینه های مختلفی دارد که هرکسی، از عهده ی آنها بر نخواهد آمد.

رازی که به آن پی بردم این است: بهتر است به جای آزمودن کارهایی که زوایای پنهان و غیرقابل پیشبینی زیادی دارد، به دنبال ایده ای باشم تا از مهارت و هنر فعلی ام به درآمد خوبی برسم.


ایده هایی ناب، برای ارتقاء مهارت و افزایش درآمد

پس تجربه اینطور می گوید که به جای رها کردن هنر و مهارتی که بخشی از عمر خود را صرف یادگیری اش کرده ایم (به دلیل پولساز نبودن)، بهتر است به دنبال ایده هایی خلاقانه باشیم تا هنر و مهارت خویش را ارتقاء داده و روش های مختلف کسب درآمد از آن را بیابیم.

یکی از روش های رسیدن به ایده های عالی، بررسی شیوه ی انجام کارها توسط افراد موفق در حوزه مدنظر است. اگر زمان کافی برای جستجو و تحقیق ندارید، پیشنهاد می کنم با من همراه باشید تا نمونه هایی از ایده های موفق که سبب پیشرفت کسب و کار و به طبع آن افزایش چشمگیر درآمد شده است را به شما معرفی کنم.

سلب مسئولیت

همانطور که گفتم، هدف از راه اندازی این صفحه، ترغیب کاربران جهت افزودن چاشنی خلاقیت به هنر و کسب و کار خویش است. نمونه هایی که به مرور معرفی خواهند شد، توانسته اند با ایده خلاقانه خود، در دنیای پررقابت شبکه های اجتماعی و کسب و کارهای مجازی ، توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده و دنبال کننده گان خویش را به طرفدار و در ادامه آنها را به مشتری تبدیل نمایند.

بدیهی است که موفقیت این افراد و یا شرکت ها، تابع شرایط متعددی بوده که ممکن است برخی از آنها در حال حاضر برای شما فراهم نباشد.

پس لطفا برای پیاده سازی هرکدام از آنها، تمامی جوانب کار را در نظر بگیرید.

فهرست ایده ها

1- ساخت محصولات حصیری مینیاتوری، از علف های هرز و گیاهان خودرو!

در مطلبی که در این آدرس می توانید آن را بخوانید، به معرفی هنرمندی پرداختیم که سبدهای حصیری را در اندازه های بسیار کوچک می سازد. بعضی از این سبد ها آنقدر کوچک هستند که در نوک انگشت دست جای می گیرند. می توانید تصور کنید که بافتن چنین سبدی چقدر ممکن است سخت باشد؟!

ایده خلاقانه پولساز بافت سبدهای حصیری مینیاتوری
ایده بافت محصولات حصیری مینیاتوری از گیاهان وحشی و خودرو

اما نکته ی ماجرا اینجاست که مواد اولیه تمامی این سبدها، علف های هرز و گیاهان خودرویی هستند که به وفور در طبیعت یافت می شوند. او متناسب با هر فصل سال، گیاهانی که در آن فصل می رویند را جمع آوری نموده و به روشی ابتکاری خشک و فرآوری می کند.

نحوه ی به دست آوردن رشته های حصیری در گیاهان مختلف متفاوت است و این هنرمند تمامی جزئیات کار را در دفترچه تجربه نگاری های خود یادداشت کرده و در تلاش است آن را در قالب کتابی منتشر نماید.

اگرچه حصیربافی هنری باستانی و دیرینه است اما بافت سبد حصیری آن هم در اندازه مینیاتوری، کاری غیر مرسوم است. بخصوص اگر برای مواد اولیه کار نیز پولی نپردازی و از گیاهانی که به وفور در دامن طبیعت یافت می شوند استفاده کنی!

این ایده خلاقانه متعلق به سوزی گریو (suzie grieve) هنرمند ساکن لیک دیستریکت بریتانیا است. او موفق شده با این ایده بیش از 100 هزار مخاطب اینستاگرامی و بیش از 34 هزار مخاطب را در تیک تاک جذب کند، و به روش های مختلفی از جمله فروش ویدیوهای آموزشی در اینترنت به درآمد خوبی برسد.

شاید در ابتدای این مطلب با خودتان گفتید که بافت سبد حصیری مینیاتوری، نمی تواند ایده خوبی باشد چون تعداد افرادی که حاضراند برای این سبدهای کوچک پول بپردازند خیلی کم هستند. اما نکته ی ماجرا در این است که ” سوزی گریو” به روش های مختلفی از این هنر کسب درآمد می کند و شاید فروش محصول فیزیکی ، آخرین گزینه در لیست او باشد.

twined basketry dandelion
صبد حصیری مینیاتوری بافته شده از ساقه گیاه قاصدک

اگر از کار با متریال های طبیعی لذت می برید، بد نیست حصیربافی را امتحان کنید. می توانید از این آموزش بافت سبد حصیری از ساقه گیاه قاصدک (تصویر فوق) شروع کنید.

2- ضبط نویز (صداهای مزاحم) و کسب درآمد از آن در یوتیوب!

نویز سفید، به صداهای مزاحم یکنواختی می گویند که آگاهانه در محیط کار و یا استراحت پخش می شود تا به موجب آن، شخص احساس آرامش و تمرکز داشته باشد.

علاوه بر نرم افزارهای موبایلی و دستگاه های الکترونیکی که به صورت اختصاصی برای پخش این دست صداها طراحی شده ؛ کانال های یوتیوبی پرطرفداری نیز وجود دارند که از طریق انتشار نویز سفید، کسب و کارشان سکه است.

به عنوان مثال کانال ” Relaxing White Noise “ با حدود ۲.76 میلیون دنبال کننده، یکی از همین کانال ها است.

نویز سفید

برای به دست آوردن درآمد تقریبی کانال، آدرس آن را در وبسایت socialblade وارد می کنیم. یادتان باشد برای اینکه بتوانید وارد این سایت شوید باید ” ف ی ل ت ر شکن” را خاموش کنید.
سوشال بلید، درآمد ماهانه تقریبی این کانال را چیزی بین ۵۹۰۰ تا ۹۴۲۰۰ دلار و درآمد ماهانه اش را ۷۰۷۰۰ تا ۱.۱ میلیون دلار تخمین می زند!

برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید به مطلبی که قبلاً درباره نویز سفید نوشته ام به این آدرس مراجعه نمایید.

ادامه دارد…

این صفحه به صورت مستمر به روزرسانی خواهد شد.

در مجله اینترنتی ایدیاتو، وجه اشتراک تمامی رویدادهای فناورانه، تحقیقات علمی ،آثار هنری و مقالات همگی یک چیز است : “خلاقیت و نوآوری” . و ما تمامی تلاشمان بر این است تا با گردآوری و به اشتراک گذاشتن جدیدترین رویدادهای این حوزه، پنجره ای رو به “دگرگونی” و “تحول مثبت” پیش روی مخاطبان باز کنیم. شاید ایده ای کوچک سبب تغییراتی بزرگ در زندگی شما نیز بشود.

لینک کوتاه مطلب: idiato.net/cmk

Tinyurl | Cuttly

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

جمع امتیازها 3.8 / 5. تعداد کاربرانی که امتیاز دادند: 4

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا