علوم پایهعلمیویدیو

اولین ویدیو از چتر دریایی بسیار کمیاب با بدنی خالدار

0
(0)

ویدئوی فوق برای اولین بار از این چتر دریایی بسیار کمیاب منتشر می شود. موجود دریایی که به اندازه یک توپ فوتبال و پوشیده از خال های سیاه است. توده قرمز رنگ تپنده درون بدنش بعلاوه شاخک های بلند و راه راه آن بسیار منحصر به فرد هستند.

چتر دریایی کمیاب (Chirodectes maculatus)

از این نوع بسیار کمیاب چتردریایی با نام علمی Chirodectes maculatus تاکنون تنها دو مورد مشاهده شده است. موجود زیبایی که به اندازه یک توپ فوتبال است و بدنی شفاف دارد. به طوری که اجزای درون بدنش به وضوح قابل روئیت است.

توده ی قرمز رنگی در بدن آن قرار دارد که به طور مداوم درحال تپیدن است. به گفته کارشناسان این توده احتمالاً بخشی از سیستم گوارشی چتر دریایی است.

شاخک های بلند و راه راه چتر دریایی در تصویر به وضوح مشخص است.
شاخک های بلند و راه راه چتر دریایی در تصویر به وضوح مشخص است.

همچنین شاخک های بلند و راه راه بعلاوه خال های مشکی که تمام سطح بدنش را پوشانده، این چتردریایی را از سایر همنوعان خود متمایز می کند.

محققان برای اولین بار در سال 1997 با این نمونه مواجه شدند، اگرچه تا سال 2005 آن را به طور رسمی به عنوان یک جنس منحصر به فرد معرفی نکردند.

در مجله اینترنتی ایدیاتو، وجه اشتراک تمامی رویدادهای فناورانه، تحقیقات علمی ،آثار هنری و مقالات همگی یک چیز است : “خلاقیت و نوآوری” . و ما تمامی تلاشمان بر این است تا با گردآوری و به اشتراک گذاشتن جدیدترین رویدادهای این حوزه، پنجره ای رو به “دگرگونی” و “تحول مثبت” پیش روی مخاطبان باز کنیم. شاید ایده ای کوچک سبب تغییراتی بزرگ در زندگی شما نیز بشود.

لینک کوتاه مطلب: idiato.net/jellyfish

Tinyurl | Cuttly

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

جمع امتیازها 0 / 5. تعداد کاربرانی که امتیاز دادند: 0

منبع
facebook.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا