فناوریطراحی

“بی نهایت” دوچرخه ای که از آینده می آید

این دوچرخه قوانین طراحی دوچرخه های کنونی را زیرپا می گذارد

با اولین نگاه به این دوچرخه تمام چرخ عجیب، ممکن است تصور کنید که از آینده ای دور به زمان ما آورده شده است. آنقدر دورتر که حتی نمی‌توان به آن فکر کرد. اما اگر در جریان جزئیات طراحی و ساخت آن قرار بگیرید؛ اذعان خواهید کرد که با فناوری کنونی ساخت چنین دوچرخه ای دور از ذهن نیست. با این حال شکل خاص بدنه و چرخی به شکل بی نهایت که تمامی طول دوچرخه را شامل می شود از شگفتی های مهندسی مدرن خواهد بود.

“بی نهایت” دوچرخ ای خارج از چهارچوب

Stephan Henrich Infinity Bicycle 02

“بی نهایت”(infinity) نام دوچرخه ای منحصربفرد است که توسط طراح آلمانی استفان هنریچ(Stephan Henrich) طراحی شده است. نام “بی نهایت” از شکل چرخ آن گرفته شده است که بیشتر تداعی گر فیلم های علمی تخیلی است.

Stephan Henrich Infinity Bicycle 01

این دوچرخه با طراحی خارج از چارچوب خود ، برای سواری ساحلی و جاده های شهری مناسب است. برخلاف دوچرخه های رایج، این دوچرخه شامل یک چرخ پیوسته است که تمام طول آن را شامل می شود. دوچرخه با کمک زنجیری کوتاه و گیربکس 8 سرعته به حرکت در می‌آید که چیزی شبیه به آنچه تاکنون دیده‌ایم نیست.

به زودی نمونه اولیه دوچرخه تمام چرخ ساخته خواهد شد

Stephan Henrich Infinity Bicycle 03
Stephan Henrich Infinity Bicycle 04

طراح دوچرخه؛ نمونه مفهومی آن را در اندازه ای کوچک، با فناوری پرینت سه بعدی ساخته است. او معتقد است دوچرخه تمام چرخ، با ویژگی های خاص خود پتانسیل بالایی برای دگرگونی بازار جهانی دوچرخه دارد. استفان هنریچ امیدوار است بتواند با تامین منابع مالی مورد نیاز، به زودی نمونه اولیه دوچرخه را بسازد و در آینده ای نه چندان دور به یک محصول تجاری با دوام برای استفاده عموم مردم تبدیل شود.

شما می توانید نمونه های بیشتری از کارهای استفان هنریچ را در وبسایت و یا صفحه اینستاگرام او با آی دی stephan.henrich مشاهده کنید.

در مجله اینترنتی ایدیاتو، وجه اشتراک تمامی رویدادهای فناورانه، تحقیقات علمی ،آثار هنری و مقالات همگی یک چیز است : “خلاقیت و نوآوری” . و ما تمامی تلاشمان بر این است تا با گردآوری و به اشتراک گذاشتن جدیدترین رویدادهای این حوزه، پنجره ای رو به “دگرگونی” و “تحول مثبت” پیش روی مخاطبان باز کنیم. شاید ایده ای کوچک سبب تغییراتی بزرگ در زندگی شما نیز بشود.

لینک کوتاه مطلب: idiato.net/intf

منبع
yankodesign

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا