فناوری

اکسپلویت جدید، ابزار هکرها برای قفل گشایی خودروهای هوندا

0
(0)

دو محقق امنیتی، آسیب‌پذیری را در کلیدهای کنترلی خودروهای هوندا یافته اند که به هکرها اجازه می دهد با کمک یک اکسپلویت جدید، از فاصله ای دور درهای خودرو را باز نموده و یا آن را روشن نمایند. این آسیب پذیری در خودروهایی که از سال 2012 تا کنون ساخته شده اند وجود دارد.

حملات Rolling-PWN به کمک اکسپلویت جدید

این دو محقق امنیتی که اخیراً موفق به کشف این آسیب پذیری در خودروهای هوندا شده اند، یافته های خود را در قالب پست وبلاگی منتشر نمودند. بر مبنای این یافته ها خودروهای یاد شده به کمک اکسپلویت جدید در برابر حملاتی که اصطلاحاً Rolling-PWN نامیده می شود، به طور جدی آسیب پذیر هستند.

این نوع دسترسی به نفوذگران و سارقان اجازه می دهد تا به آسانی قفل درب های خودرو را باز کنند و یا موتور آن را روشن نمایند.

هک خودروهای هوندا به کمک اکسپلویت جدید
هک خودروهای هوندا به کمک اکسپلویت جدید

این دو محقق با نام های Kevin2600 و Wesley Li آزمایشاتی را بر روی 10 مدل مختلف از خودروهای هوندا از سال 2012 تا 2022 انجام دادند و همه مدل‌ها دارای ضعف مشابه بودند.

تایید آسیب پذیری توسط هوندا

هوندا در بیانیه ای تأیید کرد که این آسیب پذیری وجود دارد. این شرکت اظهار داشت:

ما ادعای این دو محقق را تأیید کنیم. با کمک ابزارهای پیچیده و دانش فنی، می توان با تقلید از دستورات Remote Keyless ، دسترسی های غیرمجاز، به طیف خاصی از محصولات ما ایجاد نمود.


با این حال، سازنده خودروهای هوندا به مشتریان اطمینان داد که نمی توان از این آسیب پذیری، جهت حرکت دادن وسایل نقلیه آنها استفاده کرد. همچنین افزود:

هوندا به طور منظم ویژگی‌های امنیتی محصولات خود را با ارائه بروزرسانی ها، بهبود می‌بخشد.

اگر مالک خودروی هوندا هستید و مدل اتومبیل شما مربوط به سال 2012 و پس از آن است، این اخطاری برای شما است، فقط به جهت آنکه اشیای قیمتی و مدارک مهم را در اتومبیل رها نکنید. اگرچه سارقان نمی توانند خودرو را بدزدند ولی قادراند با این آسیب پذیری جدید، درب های آن را به سادگی بازکنند.

منبع: knowtechie.com

در مجله اینترنتی ایدیاتو، وجه اشتراک تمامی رویدادهای فناورانه، تحقیقات علمی ،آثار هنری و مقالات همگی یک چیز است : “خلاقیت و نوآوری” . و ما تمامی تلاشمان بر این است تا با گردآوری و به اشتراک گذاشتن جدیدترین رویدادهای این حوزه، پنجره ای رو به “دگرگونی” و “تحول مثبت” پیش روی مخاطبان باز کنیم. شاید ایده ای کوچک سبب تغییراتی بزرگ در زندگی شما نیز بشود.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

جمع امتیازها 0 / 5. تعداد کاربرانی که امتیاز دادند: 0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا