فناوری

تیک تاک و اینستاگرام، تهدیدی جدی برای جستجوی گوگل

0
(0)

افزایش محبوبیت پلتفرم های اجتماعی مانند تیک تاک و اینستاگرام، تأثیر زیادی بر خدمات گوگل گذاشته است. اکنون بسیاری از جوانان از تیک تاک یا اینستاگرام، به ‌عنوان پلتفرم جستجوی خود به جای صفحه ی جستجوی گوگل و یا گوگل مپ استفاده می‌کنند.

پرابهاکار راغوان (Prabhakar Raghavan) معاون ارشد گوگل، در سخنرانی اخیر خود در این باره می گوید: “

نزدیک به 40 درصد از جوانان، خدمات گوگل را به خاطر تیک تاک و اینستاگرام کنار گذاشته اند. وقتی آنها به دنبال مکانی برای ناهار می گردند، از گوگل مپ یا موتور جستجوی گوگل استفاده نمی کنند. بلکه در تیک تاک یا اینستاگرام به دنبال مکان مناسب خود می گردند” .

پرابهاکار راغوان (Prabhakar Raghavan) معاون ارشد گوگل
پرابهاکار راغوان (Prabhakar Raghavan) معاون ارشد گوگل

این تغییر، نگرانی جدیدی را برای گوگل در مواجهه با پلتفرم های شبکه اجتماعی ایجاد نموده است. به طور مشخص، تمرکز تیک تاک و اینستاگرام بر روی ویدیو، پیش از این نیز تهدیدی برای یوتیوب که مالک آن گوگل است بوده. اما اکنون، مشخص گردیده که این روند بر سایر سرویس های گوگل نیز تاثیر منفی گذاشته است.


راهکار گوگل در تقابل با تیک تاک و اینستاگرام

ما که نسلی قدیمی تر از کاربران اینترنت هستیم، برایمان جستجوی کلمات کلیدی مدنظر در اینترنت بهترین گزینه ممکن بوده و هنوز هم هست. اما نگاه نسل‌ جدید کاربران به اینترنت با ما از زمین تا آسمان تغییر کرده است.

پوسته تیره جستجوی گوگل
برای کاربران نسل جدید، جستجو در تیک تاک و اینستاگرام از جستجو در گوگل لذت بخش تر است

پلتفرم های شبکه های اجتماعی، بسیار پیشرفت کرده اند و با بهره گیری از هوش مصنوعی به سادگی نیازهای مخاطبان را درک می کنند. به همین دلیل امروزه به همان اندازه که جستجو در گوگل پاسخ گوی بسیاری از سئوالات بوده ، جستجو در اینستاگرام و یا تیک تاک، می تواند راه گشا باشد. حداقل برای نسل جوان اینطور است.

گوگل اکنون از این تغییر آگاه است و در حال برداشتن گام‌هایی برای انطباق با فرهنگ جدید اینترنتی است. به عنوان مثال، قرار است قابلیت‌های واقعیت افزوده جدیدی را به گوگل مپ اضافه کند؛ خیلی بیشتر از آنچه کاربران جوان انتظار دارند.

“راغوان” در سخنان خود به نکته جالبی اشاره کرده است. او می گوید:

گوگل مپ به تقلید از نقشه های کاغذی طراحی شده است. همان نقشه هایی که همه ما قبلاً یک نسخه از آن را در اتومبیل خود داشتیم. وقتی نسل جدید هرگز چنین نقشه ای را ندیده اند، پس گوگل مپ و توسعه ی آن به روش کنونی نیز برای آنها معنایی ندارد.

کمک گوگل مپ به راننده اتومبیل جهت مسیریابی

راغوان همچنین گفت که تصور می کند جستجوی گوگل به زودی تغییراتی خواهد کرد تا با تقاضای محتوای بصری از سوی کاربران جوان، بیشتر مطابقت داشته باشد. این کار احتمالاً با افزودن تصاویر یا ویدیوهای بیشتر، به نتایج جستجوی گوگل انجام خواهد شد تا مشابهت بیشتری به اینستاگرام و تیک تاک داشته باشد.

در مجله اینترنتی ایدیاتو، وجه اشتراک تمامی رویدادهای فناورانه، تحقیقات علمی ،آثار هنری و مقالات همگی یک چیز است : “خلاقیت و نوآوری” . و ما تمامی تلاشمان بر این است تا با گردآوری و به اشتراک گذاشتن جدیدترین رویدادهای این حوزه، پنجره ای رو به “دگرگونی” و “تحول مثبت” پیش روی مخاطبان باز کنیم. شاید ایده ای کوچک سبب تغییراتی بزرگ در زندگی شما نیز بشود.

لینک کوتاه مطلب: idiato.net/tkig

Tinyurl | Cuttly

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

جمع امتیازها 0 / 5. تعداد کاربرانی که امتیاز دادند: 0

منبع
techcrunch.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا