ابزار و ترفند

ابزار تبدیل نقاشی کودکان به انیمیشن؛ با کمک هوش مصنوعی

پروژه تحقیقاتی که با کمک هوش مصنوعی متا به نقاشی کودکان جان می دهد

شرکت فیسبوک برای پردازش اطلاعات کاربران خود، سال ها پیش شروع به توسعه یک سیستم هوش مصنوعی اختصاصی نمود. با تغییر نام پلتفرم فیسبوک به “متا” این هوش مصنوعی نیز به “هوش مصنوعی متا” تغییر نام یافته و محققان متا به کمک این فناوری ابزاری ارائه کرده اند که می تواند نقاشی را تبدیل به انیمیشن نماید.

 

تماشای کودکان هنگام کشیدن نقاشی، حس خوبی به آدم می دهد. آن هم زمانی که شخصیت های عجیب و غریب و شگفت انگیزی را به تصویر می کشند و با شور و اشتیاق کودکانه شان؛ طوری درباره آنها صحبت می کنند که انگار واقعی هستند. حقیقتاً جان دادن به این تصاویر و خطوط بی جان ، چقدر جالب است!

وقتی هوش مصنوعی متا، به نقاشی کودکانه جان می دهد!

خبر خوب این است که امروزه به لطف هوش مصنوعی متا می شود این روئیاهای کودکانه را به چشم دید. این ابزار برای همه و به صورت رایگان در دسترس است. اگر دوست دارید شاهد جان گرفتن نقاشی کودکتان باشید لطفا در ادامه مطلب با ما همراه باشید.


محققان “هوش مصنوعی متا” راهی برای انجام این کار ایجاد کرده اند. ما اولین ابزار انیمیشنی مجهز به هوش مصنوعی را معرفی می‌کنیم که می‌تواند به‌طور خودکار نقاشی‌های کودکان را در عرض چند دقیقه متحرک کند.

تبدیل نقاشی کودکان به انیمیشن با کمک هوش مصنوعی
تبدیل نقاشی به انیمیشن به کمک هوش مصنوعی متا


تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که تصویری از نقاشی فرزندتان را در این آدرس آپلود کنید. در ادامه یکی از انواع حرکات لیست شده، مانند پریدن، راه رفتن یا انجام حرکات جالب را انتخاب می کنید. در 4 مرحله ساده تصویر شما جان خواهد گرفت.

تست قابلیت های سامانه با انتخاب یکی از نقاشی های پیشفرض
تست قابلیت های سامانه با انتخاب یکی از نقاشی های پیشفرض

جهت تمرین و مشاهده قابلیت های این سامانه، می توانید یکی از نقاشی های آماده ای که در سمت چپ تصویر قرار دارد انتخاب نمایید.

نحوه دانلود ویدیوی نهایی

اگر همه ی مراحل را به درستی انجام داده باشید، شاهد به حرکت درآمدن نقاشیتان خواهید بود. برای دانلود ویدیو، هیچ گزینه ای تعبیه نشده اما شما می توانید با ترفندی ساده این کار را انجام دهید.

چه در دسکتاپ و چه در موبایل، در مرحله نهایی وقتی در حال مشاهده ی تصویر متحرک هستید، در قسمت پایین – سمت راست انیمیشن آیکونی برای تمام صفحه شدن ویدیو وجود دارد.

ترفند ساده ای برای دانلود ویدیوی تنهایی
ترفند ساده ای برای دانلود ویدیوی تنهایی

پس از زدن این آیکون و تمام صفحه شدن تصویر، در دسکتاپ (کامپیوترهای خانگی و لپتاپ) کلیک راست می کنید. خواهید دید که در منوی ظاهر شده گزینه save video as وجود دارد.

نحوه دانلود انیمیشن نهایی در دسکتاپ

در موبایل نیز به همین صورت پس از تمام صفحه کردن ویدیو، انگشت خود را بر روی صفحه ی موبایل نگه داردی تا گزینه Download video به نمایش درآید. به همین سادگی انیمیشن شما در گالری ذخیره شده و قابل نمایش خواهد بود.

نحوه دانلود انیمیشن نهایی در موبایل
نحوه دانلود انیمیشن نهایی در موبایل

اشتراک گذاری انیمیشن

در صورتی که می خواهید انیمیشن را با دوستان و فامیل به اشتراک بگذارید، می توانید از دکمه share استفاده نمایید. با زدن این دکمه لینک اشتراک گذاری شما ایجاد می شود که می توانید از طریق واتساپ، دایرکت اینستاگرام و یا هر روش دیگری آن را منتشر نمایید.

این هم نمونه ویدیوی نهایی.

لینک کوتاه مطلب: idiato.net/t2

در مجله اینترنتی ایدیاتو، وجه اشتراک تمامی رویدادهای فناورانه، تحقیقات علمی ،آثار هنری و مقالات همگی یک چیز است : “خلاقیت و نوآوری” . و ما تمامی تلاشمان بر این است تا با گردآوری و به اشتراک گذاشتن جدیدترین رویدادهای حوزه خلاقیت و نوآوری، پنجره ای رو به “دگرگونی” و “تحول مثبت” پیش روی مخاطبان باز کنیم. شاید ایده ای کوچک سبب تغییراتی بزرگ در زندگی شما نیز بشود.

منبع
tech.fb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا