ابزار و ترفند

اشتراک گذاری فایل بدون نیاز به ایمیل و نرم افزار

انتقال نامحدود فایل به صورت رمزنگاری شده در بستر بلاک چین

4.5
(4)

Blackhole سرویس اشتراک گذاری فایل در بستر امن بلاک چین است. این سرویس اپن سورس برای انتقال فایل نیاز به ثبت نام ندارد و لینک های اشتراک گذاری آن منقضی نمی شود. همچنین محدودیتی در فضای ذخیره سازی برای کاربران وجود ندارد.

ذخیره داده ها بیرون از اکوسیستم غول ها

وبسایت های زیادی برای اشتراک گذاری فایل ها، موجود است که هریک مزایا و معایب خاص خود را دارند. مثلا Google Drive ، محدودیت فضای 15 گیگابایتی دارد. علاوه برآن تمامی اطلاعات کاربر به همراه جزئیات مربوط به انتقال فایل ها در سرورهای گوگل ذخیره خواهد شد.

اگر برای شما امنیت فایل های انتقالی در اولویت است، یقیناً گوگل درایو نمی تواند گزینه ی مناسبی باشد. این را کاربران اندرویدی گوگل درایو، وقتی با بروزرسانی های پی در پی اپلیکیشن این سرویس مواجه می شوند؛ بهتر درک خواهند کرد. همچنین در بسیاری از موارد نیاز است که شما داده های خود را در فضایی خارج از اکوسیستم گوگل ذخیره نمایید. این را سئوکارها بیشتر درک خواهند کرد.

حساسیت موضوع زمانی که صحبت از اشتراک گذاری فایل ها و اسناد مهم کاری باشد، بیشتر نیز خواهد شد. در این مورد شما نیاز به سرویسی دارید که یکسری ویژگی ها را داشته باشد. مثلاً فایل های شما رمزنگاری شود، اطلاعات هویتی شما جمع آوری نشود، محدودیت فضا نداشته باشد و برای مدت نامحدود فایلهایتان را میزبانی نماید. همه ی این ویژگی ها به همراه برخی ویژگی های شاخص دیگر در سایت اشتراک گذاری فایل blackhole وجود دارد.

اشتراک گذاری امن در بستر بلاک چین

Blackhole سرویسی مبتنی بر بلاک چین است که فضای ذخیره سازی توزیع شده را برای کاربران فراهم می کند. برای آپلود فایل ها نیازی به ثبت نام و یا ایمیل ندارید و هیچگونه اطلاعات شخصی دیگری نیز از شما دریافت نخواهد شد. به این ترتیب هویت کاربران مبدا و مقصد مخفی خواهد مانند و احتمال جمع آوری و یا فروش اطلاعات شخصی کاربران منتفی خواهد شد.

تفاوت نسخه های رایگان و پولی سرویس blackhole

ویژگینسخه رایگاننسخه پولی
فضای نامحدودبلهبله
پهنای باند نامحدودبلهبله
بدون تاریخ انقضابلهبله
تاریخچه اشتراک گذاری ها3 مورد از آخرین اشتراک گذاری ها100 مورد از آخرین اشتراک گذاری ها
محدودیت اندازه فایل512 مگابایت برای هر فایل8 گیگابایت برای هر فایل
تفاوت نسخه های رایگان و پولی سرویس اشتراک گذاری فایل blackhole

نحوه اعتبارسنجی کاربران

اگر با کیف های الکترونیکی ارزهای دیجیتال کار کرده باشید می دانید که در همان مرحله آغاز، تعدادی کلمه به شما نمایش داده خواهد شد که می بایستی آنها را یادداشت نمایید.کلماتی که برای دسترسی به کیف پول خود به آنها نیاز خواهید داشت.


سرویس Blackhole نیز به همین روش، 12 کلمه به هر کاربر اختصاص می دهد. این کلمات، کلید ورود شما هستند و درصورت فراموش کردن آنها، دیگر به هیچ وجه امکان دسترسی به فایل هایتان را نخواهید داشت. تا وقتی که کوکی های مرورگر را پاک نکنید و یا به صورت دستی از سایت لاگ اوت نکنید، نیازی به کلید ورود نخواهید داشت.

نکته مهم: تنها راه ورود به ناحیه کاربری، وارد نمودن کلید امنیتی 12 کلمه ای است که در اولین ورود به شما نمایش داده می شود. لطفا آن را در یک فایل متنی کپی نموده و در محلی امن ذخیره نمایید.

نسخه های Blackhole

سرویس Blackhole در 4 نسخه تحت وب، ویندوز، اندروید و آی او اس موجود است. نسخه ی تحت وب پاسخگوی تمامی نیازهای شما خواهد بود و سایر نسخه ها بیشتر به منظور فراهم کردن تجربه کاربری بهتر ارائه شده است.

مزایای سرویس اشتراک گذاری فایل Blackhole

 • اپن سورس (صفحه ی گیت هاب این سرویس)
 • لینک هایی که به اشتراک می گذارید منقضی نمی شود
 • محدودیتی در فضای ذخیره سازی وجود ندارد
 • نیازی به ثبت نام برای دانلود و آپلود ندارد
 • ایمن شده با فناوری بلاک چین
 • فشرده سازی هوشمند فایل ها


ویژگی متن باز بودن Blackhole ، قابلیت بررسی سورس کد آن را برای عموم فراهم می کند. به این ترتیب هرگونه فعالیت مخرب و یا نقض حریم خصوصی کاربران از سوی توسعه دهندگان پروژه؛ برای کارشناسان حوزه قابل شناسایی و ارزیابی خواهد بود.

معایب سرویس Blackhole

1- محدودیت 512 مگابایت به ازای هر فایل

اگر نیاز به آپلود فایل های حجیم دارید، Blackhole گزینه مناسبی برای شما نیست، زیرا با محدودیت 512 مگابایت به ازای هر فایل مواجه هستید. در نسخه حرفه ای کاربران می توانند فایل هایی تا اندازه 8 گیگابایت را آپلود نموده و به اشتراک بگذراند. ولی در حال حاضر امکان ثبت نام برای نسخه پرو غیرفعال است.

مشکل محدودیت 512 مگابایت به ازای هرفایل را می توان با نرم افزارهایی مانند Winrar حل کرد. به این ترتیب که در هنگام فشرده سازی فایل، در بخش تنظیمات Winrar، می توان مشخص نمود که فایل نهایی به صورت تک پارت باشد و یا به تکه های کوچکتر تقسیم شود. مثلا می توانید یک فایل 2 گیگابایتی را به 4 فایل 512 مگابایتی تقسیم نمایید.

2- کلید امنیتی 12 کلمه ای

برای عده ای ممکن است نگهداری از کلید امنیتی 12 کلمه ای کار مشکلی باشد. اگر برای شما امنیت در اولویت است، باید این را بپذیرید که کلید امنیتی بهترین شیوه دسترسی به حساب کاربری تان خواهد بود.

در روش های معمول، بازیابی حساب کاربری از طریق ایمیل و یا شماره همراه انجام می شود که امنیت بسیار پایینی دارد. زیرا با شنود بسته های ارسالی در شبکه و یا دسترسی به ایمیل کاربری و یا تلفن همراه کاربر، می توان به سادگی کد بازیابی را به دست آورد. اما کلید امنیتی در حساب های پروژه Blockstack به هیچ روشی برای کاربر ارسال نشده و قابل بازیابی نیز نخواهد بود.

لطفا Blackhole و Blockstack را باهم قاطی نکنید!

Blackhole سرویس متن باز اشتراک گذاری فایل، مبتنی بر بلاک چین است. اما Blockstack نام پروژه ای است که هدف آن ایجاد اینترنتی برای آینده و بر اساس بلاک چین است.

Blockstack یک شبکه محاسباتی غیر‌متمرکز (توزیع شده) است که به کاربران امکان می‌دهد مالک داده‌های خود باشند و بتوانند آنها را کنترل کنند. به طورکل Blockstack اکوسیستمی برای برنامه‌های غیر‌متمرکز است و هدف آن رفع نیاز به سرویس‌های شخص ثالث در بستر اینترنت است. اعضای تیم این پروژه امیدوارند که بعضی از مشکلات شایع اینترنتی مانند کانکشن‌های غیرامن و نقض داده‌ها و حریم شخصی را از میان بردارند.

مراحل فعال سازی اکانت Blackhole

1- بر روی گزینه Sign Up بالا-سمت راست تصویر کلیک کنید.(گزینه پایین صفحه که محل وارد کردن ایمیل را مشخص نموده نیاز نیست)

صفحه اصلی سرویس اشتراک گذاری فایل Blackhole
صفحه اصلی سرویس اشتراک گذاری فایل Blackhole

2- بر روی دکمه Continue with Blockstack کلیک کنید تا به شبکه غیرمتمرکز Blockstack متصل شده و کد امنیتی مختص شما ایجاد شود.

سرویس اشتراک گذاری فایل Blackhole

3- بر روی دکمه آبی رنگ کلیک کنید تا کلید امنیتی تان را مشاهده کنید.

سرویس اشتراک گذاری فایل Blackhole

4- اکنون 12 کلمه برای شما به نمایش در می آید که کلید امنیتی شما است. با کلیک بر روی دکمه پایین صفحه، کلید به حافظه رایانه شما منتقل خواهد شد تا آن را درون یک فایل متنی ذخیره کنید.

سرویس اشتراک گذاری فایل Blackhole

5- اکنون می توانید نسخه متناسب با دستگاه خود را انتخاب کرده و دانلود نمایید.

دانلود نسخه اندروید، آی او اس و یا دسکتاپ سرویس اشتراک گذاری فایل Blackhole

یادتان باشد که در حال حاضر در سرویس لاگین هستید و می توانید بدون درنگ شروع به آپلود فایل و دریافت لینک اشتراک آن نمایید.

سئوالات متداول

BlackHole چیست؟

Blackhole سرویس اشتراک گذاری فایل مبتنی بر بلاکچین است که فضای ذخیره سازی توزیع شده را برای کاربران فراهم می کند. برای آپلود فایل ها نیازی به ثبت نام و یا ایمیل ندارید و هیچگونه اطلاعات شخصی دیگری نیز از شما دریافت نخواهد شد. به این ترتیب هویت کاربران مبدا و مقصد مخفی خواهد مانند و احتمال جمع آوری و یا فروش اطلاعات شخصی کاربران منتفی خواهد شد.

آیا این سرویس رایگان است؟

می‌توانید از BlackHole به‌صورت تماماً رایگان، بدون محدودیت فضای ذخیره‌سازی یا پهنای باند استفاده کنید، اما برای فایل‌های بزرگ‌تر از 512 مگابایت، نیاز به تهیه پلن حرفه ای دارید.

فایل های آپلود شده کجا ذخیره می شوند؟

BlackHole فایل ها را رمزگذاری می کند و سپس آنها را به سروری که شما انتخاب می کنید در شبکه ی توزیع شده ی مبتنی بر بلاکچین ارسال می کند.

چه تضمینی برای حفظ اطلاعات شخصی کاربران است؟

BlackHole به عنوان یک سیستم ایمن مبتنی بر بلاک چین عمل می کند. همه ی داده ها به دو روش ECIES و AES256 رمزگذاری می شوند و فقط فردی که به کلید امنیتی دسترسی دارد می تواند آن را رمزگشایی کند. همچنین این پروژه متن باز است و سورس آن در گیت هاب قابل بررسی است.

چرا تمرکززدایی اهمیت دارد؟

تمرکز اغلب به این معنی است که ارائه دهندگان بدون اطلاع یا تأیید شما به داده های شما دسترسی دارند. تمرکززدایی آن را سخت تر یا حتی غیرممکن می کند. همچنین به شما این امکان را می دهد که روی داده های خود کنترل داشته باشید.

در مجله اینترنتی ایدیاتو، وجه اشتراک تمامی رویدادهای فناورانه، تحقیقات علمی ،آثار هنری و مقالات همگی یک چیز است : “خلاقیت و نوآوری” . و ما تمامی تلاشمان بر این است تا با گردآوری و به اشتراک گذاشتن جدیدترین رویدادهای این حوزه، پنجره ای رو به “دگرگونی” و “تحول مثبت” پیش روی مخاطبان باز کنیم. شاید ایده ای کوچک سبب تغییراتی بزرگ در زندگی شما نیز بشود.

لینک کوتاه مطلب: idiato.net/blh

Tinyurl | Cuttly

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

جمع امتیازها 4.5 / 5. تعداد کاربرانی که امتیاز دادند: 4

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

 1. دوست عزیز با احترام
  پاسخ شما در تیتر این مطلب یعنی “اشتراک گذاری فایل بدون نیاز به ایمیل و نرم افزار” قرار داره.
  ایده راه اندازی ابزارهای ذخیره و اشتراک گذاری فایل، در همون ابتدا با توجه به هدفی خاص پیاده سازی میشه. در این مورد خاص یعنی سرویس Blackhole ، کاربر بدون نیاز به وارد کردن ایمیل و یا شماره موبایل که به آسانی قابل ردیابی هستند، قادر خواهد بود فایل های خود را آپلود کرده و در همون لحظه لینک اون رو به اشتراک بزاره.
  موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا