ویدیو

سنگ های عقیق که آب دوران باستان را در خود نگه داشته اند!

0
(0)

سنگ های عقیق که در این ویدیو خواهید دید، در میان خود مقداری از آب مربوط به دوران باستان را نگه داشته اند. این سنگ ها با نام کریستال انهیدرو در بازار یافت می شوند که پیش از عرضه، آنها را تراشیده و صیقل می دهند تا مایع درون آن با چشم غیر مسلح قابل مشاهده باشد.

آب، نفت و کربن موادی که ممکن است میان سنگ های عقیق ببینید!

آیا می دانستید که برخی از کریستال ها حاوی آبی با قدمت میلیون ها سال هستند؟ این رایج تر از آن چیزی است که فکر می کنید.کریستال ها اغلب در مجاورت آب رشد می کنند.گاهی ممکن است مقداری آب در داخل کریستال در حال رشد به دام بیافتد.

سنگ های عقیق که از ماده معدنی کوارتز تشکیل شده اند، اغلب دارای اجزای سیال هستند. به این معنی که ذرات کوارتز در زمان شکل گیری سنگ های عقیق، تحت اثر یک تنش هر چند کوچک ، بی وقفه تغییر شکل می دهند.

بلورهای آب وقتی به میان سنگ عقیق راه می یابند گرم هستند. این بلورها پس از به هم پیوستن و خنک شدن، همزمان با رشد سنگ عقیق، در آن به دام می افتند و سبب ایجاد حباب می شوند.

گفتنی است که آب تنها ماده ای نیست که تاکنون در میان کریستال ها مشاهده شده و گاهی اوقات نفت و کربن نیز در کریستال های عقیق مشاهده می شود.

امروزه این سنگ عقیق با نام کریستال انهیدرو در بازارهای کشورهای غربی یافت می شود. پیش از عرضه، سنگ عقیق را تراشیده و صیقل می دهند تا مایع درون آن با چشم غیر مسلح قابل مشاهده باشد.

کوارتز تنها کریستالی نیست که می تواند با آب مربوط به دوران باستان را در خود نگه دارد. سلنیت (کانی)، آکوامارین و هالیت، کریستال‌های دیگری هستند که می‌توانند موادی مانند آب، نفت و یا کربن را در میان خود نگه دارند.

کریستال کوارتز 3 فاز!

سنگ های عقیق - کریستال کوارتز 3 فاز یافت شده در پاکستان
کریستال کوارتز 3 فاز یافت شده در پاکستان

اصطلاح سه فاز اشاره به 3 حالت ماده، یعنی جامد، مایع و گاز دارد. در تصویر فوق که مربوط به سنگ کریستال کوارتزی است که در کشور پاکستان یافت شده، حالت 3 فاز به زیبایی نمایش داده شده است. قسمت جامد کریستال (پایین سمت راست) ماده ای سیاه رنگی از جنس قیر است. مایع محصورشده در آن نفت است و حباب میان کریستال نیز گاز متان است.

منبع : mymodernmet

در مجله اینترنتی ایدیاتو، وجه اشتراک تمامی رویدادهای فناورانه، تحقیقات علمی ،آثار هنری و مقالات همگی یک چیز است : “خلاقیت و نوآوری” . و ما تمامی تلاشمان بر این است تا با گردآوری و به اشتراک گذاشتن جدیدترین رویدادهای این حوزه، پنجره ای رو به “دگرگونی” و “تحول مثبت” پیش روی مخاطبان باز کنیم. شاید ایده ای کوچک سبب تغییراتی بزرگ در زندگی شما نیز بشود.

لینک کوتاه: idiato.net/crs

Tinyurl | Cuttly

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

جمع امتیازها 0 / 5. تعداد کاربرانی که امتیاز دادند: 0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا